لینکهای قابل دسترسی

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۴

محصولات واقعیت مجازی در همایش جهانی گوشی همراه ۲۰۱۸


بارسلون، بخش فارسی صدای آمریکا- ارائه محصولات تازه در همایش جهانی گوشی همراه ۲۰۱۸ در بارسلون اسپانیا نشان می‌دهند که فناوری واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) دیگر مختص سرگرمی‌ها و بازیها نیست.

محصولات امروزی، واقعگرایانه‌ترین و همهجانبه‌ترین تجربهٔ واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را ارائه می‌دهند و به بیننده نوعی حس حضور را -که در گذشته هرگز وجود نداشت – اعطا می‌کنند، و می‌توان از این فناوری برای جلسات آموزشی که تا بیشترین حد ممکن به «واقعیت» نزدیک هستند، بهره برد.

برای نمونه ناسا سالها است که از فناوری واقعیت مجازی برای آماده‌سازی فضانوردان به منظور تجربه کردن حضور در فضا استفاده می‌کرده است.

پیشبینی‌های گوناگونی در این زمینه مطرح شده است؛ از تبدیل شدن دستگاه‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در سال ۲۰۱۸ به یک کسب و کار چهار میلیارد دلاری گرفته تا ایجاد یک بازار ۱۱۷ میلیارد دلاری برای واقعیت افزوده و ۳۴ میلیارد دلاری برای واقعیت مجازی تا سال ۲۰۲۲.

همایش جهانی سالانهٔ تلفن‌های همراه امسال، که با حضور بیش از ۲۳۰۰ شرکت‌کننده از ۲۰۴ کشور در بارسلون برگزار می‌شود، بزرگترین نمایشگاه گوشی‌های همراه جهان نامیده شده است.

تعداد کاربران گوشی‌های همراه در سراسر جهان در سال ۲۰۱۸ با ۴ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به ۵ میلیارد و ۱۳۵ میلیون نفر رسیده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG