لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۶

نخل طلای شصت و هشتم به ژاک اودیار رسید


نخل طلای شصت و هشتم به ژاک اودیار رسید
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

هیات داوران، برگزیدگان شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن را اعلام کرد.

در میان تمهیدات امنیتی شدید و در زیر نگاه دوربین‌ها و علاقمندانی که برای دیدن مراسم اختتامیه کن خود را به کاخ جشنواره رسانده بودند، مهمانان و داوران جشنواره روز یکشنبه ۲۴ مه(سوم خرداد) از روی فرش قرمز گذشتند.

ژاک اودیار نخل طلای شصت و هشتمین جشنواره کن را برای فیلم دیپان به خانه برد. اودیار چهره‌ای شناخته شده در کن است و پیشتر با فیلم‌های یک پیام‌آور و زنگار و استخوان در همین جشنواره مورد توجه قرار گرفته بود. اودیار پس از نمایش هفتمین فیلم بلندش در جشنواره کن گفته بود این فیلم هنوز کامل نیست و ممکن است آن را برای اکران عمومی تغییر دهد.

هو شیايو شین بهترین کارگردان این دوره از جشنواره کن شد. این کارگردان برجسته با فیلم آدمکش نظر مثبت تماشاگران و منتقدان را کسب کرده بود. او پیشتر جایزه‌ بزرگ کن به لازلو نمس برای فیلم پسر شايول رسید.

هیات داوران نخل طلای بهترین بازیگر زن را به طور مشترک به امانويل برکو برای بازی در فیلم شاه من و رونی مارا بازیگر فیلم کرول که در مراسم حضور نداشت اهدا کرد .

ونسان لندون توانست نخل طلای بهترین بازیگر مرد کن را برای بازی درخشانش در فیلم قانون بازار بدست آورد. ونسان لندون در این فیلم نقش مردی ۵۱ ساله را داشت که که پس از دوسال بیکاری در شغل جدیدش رو در روی دغدغه‌های فکری و اخلاقی جدیدی قرار گرفت.

همچنین یورگس لانتیموس برای فیلم خرچنگ جایژه ویژه ژوری را گرفت.

XS
SM
MD
LG