لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۶

رکورد شکنی تک‌تیرانداز کانادایی با کشتن عضو داعش از فاصله ۳.۵ کیلومتری


عکس آشیو
عکس آشیو

با اینکه ارتش کانادا به خاطر قدرت و تعداد نیرو از سوی آمریکا و حتی منتقدان کانادایی مورد انتقاد قرار گرفته اما سربازان کانادایی، و بویژه تک تیراندازهای آن، یکی از ماهرترین نیروهای ارتشی در جهان را تشکیل می دهند.

بنا به گزارش واشنگتن پست، تعداد پرسنل فعال نیروهای مسلح کانادا کمتر از هفتاد هزار نفر است و بودجه دفاعی کشور نیز حدود ۲۰ میلیارد دلار است. با این حال، سربازان ماهر این ارتش پا به پای نیروهای آمریکایی و انگلیسی در درگیری های عمده در سطح جهان مبارزه کرده اند و هم اکنون نیز در مبارزه با داعش با کشورهای دیگر همکاری می کنند.

اما آنچه ارتش کانادا را منحصربفرد کرده تک تیراندازهای آن است که به سرعت و دقت در تیراندازی شهرت پیدا کرده اند. یک نمونه از مهارت های این تک تیراندازهای کانادایی موضوع خبر این هفته بود.

واشنگتن پست به نقل از ارتش کانادا گفت یکی از تک تیراندازهای یگان عملیات ویژه کانادا موفق شد یک پیکارجوی داعش در عراق را از فاصله ای بیش از ۳.۵ کیلومتری از پا در آورد.

به نوشته روزنامه کانادایی «گلو باند میل»، این تک تیرانداز با ساقط کردن پیکارجوی داعش از این فاصله موفق شده تا رکورد کشتن با اسلحه از دورترین فاصله را به خود اختصاص دهد که تا کنون در تاریخ سابقه نداشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG