لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۹

طرح نخست وزیر کانادا برای آزاد کردن مصرف تفریحی ماریجوانا در سراسر کشور


نخست وزیر کانادا مصوبه ای طرح کرده است که در صورت تصویب از سوی پارلمان، مصرف تفریحی ماریجوانا را در سراسر کانادا قانونی خواهد کرد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در عمل به یکی از وعده های انتخاباتی اش روز پنجشنبه طرحی ارائه داد که در صورت تصویب شدن، مصرف تفریحی ماریجوانا را در سراسر کشور قانونی خواهد کرد.

بسیاری از کشورها مصرف ماریجوانا بویژه برای مصارف درمانی را قانونی اعلام کرده اند. اما در صورتیکه طرح پیشنهادی آقای ترودو تصویب و به قانون تبدیل شود، کانادا دومین کشور در جهان خواهد بود که مصرف تفریحی ماریجوانا در سراسر آن آزاد شده است. در حال حاضر، اوروگوئه در آمریکای جنوبی تنها کشور دیگر است که مصرف تفریحی ماریجوانا در آن کاملا قانونی است.

بنا به گزارش نیویورک تایمز، طرح پیشنهادی نخست وزیر کانادا توسط هیأتی از کارشناسان طراحی و تنظیم شده اما هنوز مراحلی باید طی شود تا فروش ماریجوانا برای مصارف تفریحی قانونی شود.

پیش از فروش رسمی ماریجوانا، تمام استان های کانادا باید جزئیات فروش و توزیع آن در قلمرو خود را تعیین کنند. دولت نیز باید معیارهایی برای اندازه گیری میزان ماریجوانا در بدن انسان تعیین کند تا اطمینان حاصل شود افراد تحت تأثیر رانندگی نکنند.

از سوی دیگر نیز دیپلمات ها باید اطمینان حاصل کنند فروش ماریجوانا در کشور با قراردادهای بین المللی دارویی تضادی نداشته باشد.

بنا به قانون پیشنهادی جاستین ترودو، تنها افراد بالای ۱۸ سال می توانند ماریجوانا بخرند و میزان خرید در هر بار نباید بیش از ۳۰ گرم باشد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG