لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۲

مقام آمریکایی: گذرگاه مهم تجاری با کانادا بازگشایی می‌شود؛ پلیس کانادا معترضان را متفرق کرد


پل سفیر - آرشیو
پل سفیر - آرشیو

یک مقام ارشد آمریکایی می‌گوید که شلوغ‌ترین گذرگاه تجاری زمینی در آمریکای شمالی روز یکشنبه ۲۴ بهمن بار دیگر باز می‌شود و مسدود شدن شش روزه آن توسط معترضان در کانادا پایان می‌یابد.

به گزارش رویترز، پلیس کانادا افرادی را که در اعتراض به محدودیت‌های دولت کانادا برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا پل سفیر (امبسادور) را مسدود کرده بودند، از آن منطقه بیرون راند.

پل سفیر پر رفت و آمد‌ترین مسیر تجاری در آمریکای شمالی است که شهر وینزر در کانادا را به دیترویت در آمریکا متصل می‌کند. پیشتر جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، خواستار آن شده بود که به مسدود شدن این مسیر مهم تجاری پایان داده شود. با مسدود شدن پل خودروساز‌ان دیترویت برای تامین زنجیره تولید با مشکل مواجه شده بودند.

دادگاهی در کانادا روز جمعه حکم داده بود که مسدود شدن آن پل غیرقانونی است. پلیس کانادا روز یکشنبه چندین نفر از معترضان را دستگیر کرد.

لیز شروود راندال، مشاور امنیت داخلی «کاخ سفید»، در بیانیه‌ای گفت: «مقامات کانادایی قصد دارند امروز پل سفیر را پس از تکمیل بررسی‌های ایمنی لازم بازگشایی کنند.»

حجم مبادلات تجاری روزانه از طریق پل سفیر ۳۶۰ میلیون دلار است که ۲۵ درصد از ارزش کل تجارت کالا میان آمریکا و کانادا را در بر می‌گیرد.

یک مقام پلیس وینزر به خبرنگاران گفت که بین ۲۰ تا ۳۰ نفر دستگیر شدند. پلیس کانادا همچنین تعدادی از خودروها را در آن منطقه توقیف کرده است.

XS
SM
MD
LG