لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۶

بمباردیر کانادا تا دو سال آینده ۷۵۰۰ کارمند دیگر را تعدیل می‌کند


یک فروند هوای مسافربری سری C ساخت بمباردیر در فرودگاه کِبِک پس از پرواز آزمایشی - سپتامبر ۲۰۱۳
یک فروند هوای مسافربری سری C ساخت بمباردیر در فرودگاه کِبِک پس از پرواز آزمایشی - سپتامبر ۲۰۱۳

شرکت کانادایی بمباردیر که در زمینه ساخت هواپیما و قطار فعالیت دارد، قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی حدود ۷۵۰۰ نفر دیگر از کارکنان و کارمندان خود در سراسر جهان را تعدیل کند.

تعداد اعلام شده برابر با بیش از ۱۰ درصد کل کارکنان بمباردیر در حال حاضر است. بمباردیر قبلا اعلام کرده بود که می خواهد تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی، حدود ۷۰۰۰ نفر از کارکنانش را اخراج کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این شرکت که مقر آن در مونترئال کاناداست، روز جمعه اعلام کرد این تعداد کاهش نیرو بخشی از برنامه اصلاح سوددهی شرکت تا سال ۲۰۲۰ میلادی است.

روزنامه استار چاپ کانادا هم در گزارشی نوشت، قسمت عمده تعدیل نیرو در صنایع ریلی خواهد بود و حدود ۲۰۰۰ نفر از کارکنان شرکت در داخل کانادا و بقیه در دیگر کشورها مشمول این طرح هستند.

این شرکت اعلام کرده است که سایت‌های زیادی در سراسر جهان دارد که تولیدات مشابهی دارند و همین باعث افزایش هزینه‌ تولید و کاهش سوددهی می‌شود.

بمباردیر، یکی از شرکت‌هایی است که نام آن پس از توافق اتمی سال گذشته ایران و جامعه جهانی و لغو تحریم‌های بین المللی، به عنوان یکی از گزینه‌های تامین هواپیماهای مسافری در رسانه‌های ایران مطرح شد.

این شرکت کانادایی اوایل اردیبهشت ماه تایید کرد که نمایندگان ارشد آن برای مذاکره درباره فروش هواپیما به ایران سفر کرده‌اند؛ اما به گفته سخنگوی شرکت هیچ توافقی میان دو طرف حاصل نشد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG