لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۲

۱۲میلیارد دلار هزینه تأخیر در بیمه اجباری اوباما


شرکتهای با ۵۰ نفر یا بیشتر کارمند و کارگر تمام وقت باید از اول ماه ژانویه ۲۰۱۵ برای کارکنان خود بیمه خریداری کنن

تأخیر اجباری در اجرای بخشی از قانون اصلاح بیمه بهداشتی دولت اوباما میلیاردها دلار هزینه برخواهد داشت.

پژوهشگران کنگره آمریکا گفتند که تصمیم باراک اوباما، مبنی بر تأخیر در انجام بخشی از بیمه تندرستی ، یک میلیون نفر را از برخورداری از بیمه بهداشتی شرکتها در سال آینده محروم خواهد کرد، و برای مالیات دهندگان آمریکائی بیش از ۱۲ میلیارد دلار هزینه برخواهد داشت.

گزارش فراحزبی دفتر بودجه کنگره اولین برآورد پیامدها انسانی و هزینه های دولت در تصمیم ناگهانی دولت در به تأخیر انداختن بخشی از قانون اصلاح بیمه تندرستی است. در دوم ماه ژوئیه، دولت بیمه کردن اجباری کارگران از سوی کارفرمایان را یکسال به تأخیر انداخت.

تحلیل گران می گویند که هزینه ۱۲ میلیارد دلاری ناشی از تأخیر باعث خواهد شد که در ده سال آینده بر قیمت بیمه های تندرستی اضافه شود. جریمه شرکتهایی که کارمندان خود را بیمه نکرده اند کمتر از هزینه بیمه خواهد بود و بیشتر کسانی که در سال آینده از بیمه شرکتهایی که در آن کار می کنند محروم هستند، برای خرید بیمه خود به یارانه های دولت فدرال نیاز خواهند داشت.

دفتر بودجه کنگره در سی ام ماه گذشته در نامه ای به پال راین، قانوگزار حزب جمهوریخواه و رئیس کمیته بودجه مجلس نمایندگان گفته است: کسانی که می خواهند به نوع دیگری بیمه بهداشتی خریداری کنند، تقریباً نیمی از آنها در سال بیمه تندرستی نخواهند داشت.

بموجب قانون اصلاح بیمه تندرستی، که به طرح بیمه اوباما شناخته شده، شرکتهایی که ۵۰ نفر یا بیشتر کارمند و یا کارگر تمام وقت دارند، باید از اول ماه ژانویه سال ۲۰۱۴ برای کارکنان خود بیمه خریداری کنند، در غیر صورت جریمه خواهند شد. اما به فرمان اقای اوباما اجرای این قانون به اول ژانویه سال ۲۰۱۵ موکول شده است.

تأخیر در اجرای قانون اصلاح بیمه تندرستی در توانائی دولت در اجرای برنامه هایش را به تردید انداخته و قانونگزاران جمهوریخواه را بر آن داشته است تا از دولت بخواهند تأخیر مشابه ای برای خرید بیمه افراد نیز قائل شود.

قانونگزاران جمهوریخواه حاکم بر مجلس نمایندگان آمریکا، در پی اعلام تصمیم دولت، در ۱۷ ژوئیه لایحه ای را به تصویب رساندند که تأخیر در خرید بیمه اجباری شرکتها شامل افراد نیز بشود.

مقامات دولت فدرال و دولتهای محلی، سخت در تلاش هستند تا آن دسته از خانواده های طبقه متوسط ، که بیمه تندرستی ندارند، بتوانند از اول ماه اکتبر از طریق یارانه های دولتی بیمه بهداشتی خریداری کنند. در حال حاضر، افراد فقیر در ۲۳ ایالت آمریکا قادرند تا با استفاده از یارانه های دولتی بیمه تندرستی خریداری کنند.

در آمریکا اکثر شرکتهای بزرک به کارکنان خود بیمه تندرستی ارائه می کنند. ولی دفتر بودجه کنگره گفته است که انتظار می رود تأخیر دولت در در بخشی از قانون اصلاح بیمه تندرستی باعث شود که برخی از این شرکتها نیز در سال آینده از ارائه بیمه تندرستی به کارکنان خود خودداری کنند.

دفتر بودجه کنگره گفت که به خاطر تأخیر دولت ۱۰ میلیارد از درآمد حاصل از جریمه شرکتهایی که در سال آینده برای کارکنان خود بیمه خریداری نمی کردند را از دست داده است.

پژوهشگران بودجه کنگره آمریکا همچنین می گویند این تأخیر باعث خواهد شد که دولت ۳ میلیارد دلار بیشتر به عنوان یارانه برای خرید بیمه تندرستی افراد کم درآمد بپردازد. این اضافه پرداخت بدان دلیل است که حدود یک میلیون نفری که می توانستند در سال آینده در زیر پوشش بیمه تندرستی شرکتهای خود باشند، اکنون، بخاطر تأخیر، باید بیمه تندرستی خود را یا از طریق یارانه های دولت خریداری و یا بیمه خود را از طریق برنامه های عمومی دیگر، مانند بیمه تندرستی سالمندان بدست آورند.

دفتر بودجه کنگره هزینه اجرای قانون اصلاح بیمه تندرستی اوباما ظرف ۱۰ سال آینده را، بالغ بر یک تریلیون و ۳۸۰ میلیارد دلار برآورد کرده است، که از پیش بینی ماه مه این دفتر ۲ میلیارد دلار بیشتر است.
XS
SM
MD
LG