لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۷

پیشنهاد مهم و کارساز اوباما به جمهوریخواهان کنگره


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا پیشنهاد جدیدی به قانونگزارن کنگره این کشور ارائه خواهد کرد که امیدوار است بتواند در بن بست سیاسی مذاکرات بر سر بودجه فدرال کشور گشایشی ایجاد کند.

آقای اوباما در پیشنهاد خود از قانونگزاران عمدتاً جمهوریخواه کنگره خواهد خواست در ازای کاهش نرخ مالیاتی شرکتها در طرح ایجاد کار دولت، سرمایه گذاری کنند.

مقامات کاخ سفید میگویند بن بست مذاکرات دولت با قانونگزاران جمهوریخواه بر سر نحوه کاهش کسری بودجه، مانع رسیدن به توافق در زمینه های دیگر نخواهد بود.

از این رو آقای اوباما در نظر دارد که روز سه شنبه (٣٠ ژوئیه) در یکی از مراکز توزیع فروشگاه اینترنتی آمازون در ایالت تنسی حاضر شود و پیشنهاد جدید و کارساز خود را برای ایجاد کار طبقه متوسط ارائه دهد.

آقای اوباما مدتهاست که خواستار کاهش نرخ مالیات شرکتهاست، ولی در گذشته همواره این درخواست را در ازای اصلاحات اساسی در سیستم مالیاتی اشخاص به کنگره ارائه کرده بود. جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، پیشنهاد آقای اوباما را غیر قابل مصالحه عنوان کرده بود.

قانونگزاران جمهوریخواه کنگره آمریکا مدتی طولانی است که خواستار اصلاحات اساسی در سیستم مالیاتی شرکتها بزرگ و اشخاص هستند و میگویند که این امر باعث خواهد شد که شرکتهای کوچک با استفاده از نرخ مالیاتی اشخاص، همانند شرکت های بزرگ، از تخفیف های مالیاتی بهره مند شوند.

مقامات بلند پایه دولت پیشنهاد کاهش مالیاتی شرکتها را طرح اقتصادی جدید رئیس جمهوری آمریکا در ماه های آینده، یعنی پیش از فرا رسیدن پائیز، پایان سال مالی جاری کشور خوانده اند.

آقای اوباما در سخنانی که امسال در گزارش سالانه خود در مورد اوضاع کشور ایراد کرد، ۵۰ میلیارد دلار برای پروژه های زیربنائی کشور و ایجاد کار درخواست کرد.
دن فایفر، مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا، گفت که آقای اوباما در سخنرانی امروز خود از قانونگزاران کنگره خواهد خواست در ازای تخفیف مالیات به شرکتها، اعتبار لازم برای ایجاد کار برای طبقه متوسط را در اختیار دولت قرار دهند.

آقای اوباما مرکز توزیع فروشگاه اینترنتی « آمازون دات کام»، را بدان دلیل برای سخنرانی امروز خود انتخاب کرده که این مرکز نه تنها بزرگترین مرکز خرده فروشی اینترنتی جهان بشمار میرود، بلکه نمونه ای موفق از اشتغال زایی است.

فروشگاه اینترنتی آمازون روز گذشته اعلام کرد که بر تعداد کارکنان خود خواهد افزود و در نظر دارد ۷ هزار نفر را استخدام کند. آمازون، که در سپتامبر سال ۲۰۱۱ گشایش یافت در حال حاضر حدود ۲۰ هزار کارمند دارد که سفارشات مشتریان را دریافت، بسته بندی، و ارسال میکنند. مرکز توزیع آمازون در چاتونوگای تنسی بزرگترین مرکز توزیع این شرکت است که مساحت انبارهای پر از کالاهای مختلف آن به بزرگی ۲۸ زمین فوتبال است.
XS
SM
MD
LG