لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۵

یک روز بعد از حمله تروریستی، گروه «سیمپل مایندز» در منچستر روی صحنه رفت


جیم کر، خواننده گروه «سیمپل مایندز»
جیم کر، خواننده گروه «سیمپل مایندز»

هرچند در واکنش به حمله تروریستی به کنسرت نوجوانان در «منچستر»، بسیاری خوانندگان پاپ و گروه‌های راک، برنامه‌ تورها و کنسرت‌های تابستانی خود در بریتانیا و سراسر اروپا را لغو کردند اما گروه راک «سیمپل مایندز» در تالاری نزدیکی همان استادیوم در شهر مچستر روی صحنه رفت.

«جیم کر» خواننده «سیمپل مایندز» گفت حادثه شب قبل، بیش از گذشته، او را مصمم کرده که حتما روی صحنه برود و موسیقی اجرا کند. گروه اسکاتلندی «سیمپل مایندز»، از جمله با ترانه «تو فراموش نکن مرا» Don’t You (Forget About Me) چهل سال پیش، از پرفروش‌ترین نمایندگان پاپ راک بریتانیا بود.

«جیم کر» روی صحنه تالار «بریج‌واتر» به هزاران تماشاگر که از ماه‌ها قبل برای دیدن کنسرت بلیت خریده بودند، گفت: «امروز صبح، تصمیمی باید گرفته می شد که آیا برنامه اجرا کنیم یا از منچستر خارج شویم.»

«کر» گفت یقین دارد لغو کنسرت برای خیلی‌ها قابل درک است و البته نومیدکننده، اما ترک شهر بدون اجرای کنسرت از نظر اعضای گروه کاری «بزدلانه» بود.

او گفت: «خیلی ممنون که آمدید ما را ببینید ولی قبل از شروع، می‌خواهیم یک دقیقه تامل کنیم و به قربانیان شب گذشته و خانواده‌های آنها فکر کنیم.»

جیم کر، خواننده سیمپل مایندز
جیم کر، خواننده سیمپل مایندز

گروه «سیمپل مایندز» از نمایندگان اصلی راک دهه هشتاد بریتانیا است که با تاثیر از موسیقی «فانک» و «دیسکو»، نغمه‌های الکترونیک را با ضرباهنگ‌های رقص‌دار، در آمیخت. از این گروه بیش از ۶۰ میلیون «آلبوم» در سراسر دنیا فروش رفت و در دهه ۱۹۸۰ در بریتانیا، پنج آلبوم گروه، به مقام اول جدول پرفروش‌ها صعود کردند.

از سوی دیگر، خبر لغو تور «آریانا گرانده» خواننده پرفروش آمریکائی تکذیب شد. گزارش داده شده بود که خانم «گرانده» که فاجعه حمله تروریستی در پایان کنسرت دوشنبه‌شب او در «ارینا» استادیوم ۲۳ هزار نفری واقع در مرکز منچستر، به مرگ ۲۲ نفر انجامید، بلافاصله تور بزرگ اروپائی خود را لغو کرده اما خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت معلوم نیست کنسرت روز ۲۵ مه گرانده در لندن و بقیه کنسرت‌های او در اروپا لغو شده باشد.

یک سخنگوی نزدیک به این خواننده گفت تمرکز «گرانده» و تیم او، روی قربانیان حادثه است، نه تور.

بنا به گزارش رسانه‌ها، بسیاری دیگر از گروه‌های عمده راک و پاپ کنسرت‌های خود در بریتانیا را لغو کردند، از جمله گروه نیویورکی «بلاندی» و گروه انگیسی «تیک دت» و «شان مندس» و «سلین دیون» خواننده کانادائی.

گروه «تیک دت» در «توئیتر» علت خبر لغو کنسرت خود در «لیورپول» را همدردی با قربانیان تروریسم در منچستر اعلام کرد.

خانم «دبرا هری» خواننده گروه راک «بلاندی» اعلام کرد که کنسرت گروه در «راند چپل» واقع در محله «هاکنی» لندن، «به احترام قربانیان» منچستر، لغو شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG