لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۳

روحانی مسلمان حامی داعش و ضدایران در بریتانیا به حبس محکوم شد


آقای چودری، ۴۹ ساله در یک پیام ویدئویی از داعش حمایت کرده بود.
آقای چودری، ۴۹ ساله در یک پیام ویدئویی از داعش حمایت کرده بود.

یک روحانی مسلمان در بریتانیا که سال ها به عنوان یک شخصیت تندرو مذهبی شناخته می شد، روز سه شنبه از سوی دادگاهی در لندن به دلیل "نفرت پراکنی" و نیز "حمایت" از گروه موسوم به "دولت اسلامی" یا داعش، به ۶۶ ماه زندان محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بعد از اعلام خبر محکومیت انجم چودری، حامیان او در خارج از ساختمان دادگاه شعار "الله اکبر" سر دادند.

این روحانی ۴۹ ساله، از مدتها پیش گروه هایی چون "المهاجرون"، "اسلام برای بریتانیا" و "مسلمانان در مقابل صلیبیون" را رهبری کرده بود.

از این چهره تندروی مسلمان ویدئویی نیز در شبکه یوتیوب منتشر شده که او از گروه داعش حمایت کرده و اقدامات اعضای آن را مطابق "شرع" دانسته است.

برخی سایت های ایرانی همچون "پایگاه خبری حامیان ولایت"، از محکومیت انجم چودری استقبال کرده و و او را یک "واعظ ضدایرانی" نامیده اند. به نوشته این سایت های خبری، وی بارها تهران را به نقض حقوق اهل سنت ایران محکوم کرده است.

این نخستین بار نیست که انجم چودری بازداشت می شود. او پیش از این نیز در لندن و در یکی از سالگردهای حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا، تجمعی برگزار کرد و در جزوه هایی، هواپیماربایان مسئول آن حملات تروریستی را "۱۹ مرد باشکوه" خطاب کرده بود. بعد از آن، چودری مدتی بازداشت شد.

XS
SM
MD
LG