لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۶

بوستون میزبان کنفرانس تغییرات اقلیمی ۲۰۱۷ خواهد بود


شهر بوستون در ایالت ماساچوست آمریکا سال ۲۰۱۷ میزبان اجلاس عمده تغییرات اقلیمی خواهد بود و در حالی که رهبران آمریکا و چین، برای مهار آثار گرم شدن هوای زمین کار می کنند، میزبان رهبران جهان برای گردهمایی بعدی در این زمینه خواهد بود.

جان کری وزیر خارجه آمریکا این موضوع را روز سه شنبه در کنفرانس سال جاری در پایتحت چین اعلام کرد و گفت شهرهایی مانند بوستون در کانون توفان تغییرات اقلیمی قرار دارند.

کری گفت کنفرانس ۲۰۱۷ به بوستون فرصت خواهد داد به عنوان یک رهبر جهانی در نبرد علیه تغییرات اقلیمی سر بردارد. انتظار می رود حدود دو هزار مقام بازرگانی و رهبران مدیریت شهری در آن حضور پیدا کنند.

کری گفت "بوستون شهری ساحلی است که تهدید بالا آمدن سطح دریاها و هوای غیر عادی را می فهمد. و تاکنون گام های عمده ای برای کاهش تشعشات و به حداقل رساندن آثار زیانبار تغییرات اقلیمی برداشته است."

پیتر روشتاین، مدیر شورای انرژی پاک شمال غربی گفت "میزبانی رهبرانی از سراسر جهان فرصت بی سابقه ای برای بازرگانان بوستون و نوآوران انرژی فراهم خواهد آورد تا دامنه فعالیت و نفوذشان را گسترش دهند."

رهبران محلی زیست محیطی گفتند کنفرانس به بوستون اجازه خواهد داد پروژه های موفقیت آمیزی را که تاکنون انجام داده است به نمایش بگذارد و در همین حال از تجریه های چین بیاموزد.

در کنفرانس پکن، مارتین والش شهردار بوستون نیز حضور داشت و در گفت و گو با رهبران چین و رسانه های محلی یادآور شد بوستون با چالش های زیست محیطی خود روبرو است.

والش در سخنانی در کنفرانس تاکید کرد هیچ چالشی مهمتر از تغییرات اقلیمی برای جهان نیست و گفت بوستون به عنوان یک شهر ساحلی بویژه با خطر بالا آمدن سطح دریاها و توفان های سخت روبرو است.

XS
SM
MD
LG