لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۱

آنتونی بلینکن بر اهمیت دفاع از اسرائیل و کمک به غیرنظامیان در غزه تاکید کرد


آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه در یادداشتی در واشنگتن پست، بر لزوم حمایت از دفاع اسرائیل و کمک به غیرنظامیان فلسطینی در غزه تاکید کرد.

بلینکن نوشت که قطع کمک‌های بشردوستانه به غزه، به غیرنظامیان بی‌گناه فلسطینی آسیب می‌رساند، امنیت اسرائیل را تضعیف می‌کند و مشکلات درازمدت ایجاد خواهد کرد.

او همچنین تاکید کرد که ایالات متحده با شرکای بین‌المللی همکاری می‌کند تا اطمینان حاصل کند که کمک‌ها به مردم غزه می‌رسد و از انحراف آن‌ها به دست گروه‌های تروریستی جلوگیری می‌شود.

وزیر خارجه آمریکا نوشت در مجموع، ایالات متحده هدف «حمایت از متحدان خود»، «دفاع از اسرائیل» و «ارائه کمک‌های بشردوستانه به غزه» را به طور همزمان دنبال می‌کند زیرا معتقد به حمایت از متحدان و حفظ ارزش‌های آمریکایی است.

بلینکن در پایان کنگره آمریکا را تشویق کرد تا از کمک‌های دفاعی و بشردوستانه برای رسیدگی به درگیری حمایت کنند زیرا این رویکرد، به عنوان بهترین راهکار برای ارتقای صلح و امنیت پایدار در مناقشه اسرائیل و فلسطینی، شمرده می‌شود.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، بامداد روز چهارشنبه دهم آبان، اعلام کرد که در گفتگوی تلفنی با اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل، خواستار سرعت بیشتر و افزایش میزان توزیع کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان در نوار غزه شده است.

XS
SM
MD
LG