لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۳

گفتگوی وزیر امور خارجه آمریکا با همتایان خود در اسرائیل و آلمان؛ آخرین تحولات غزه و اوکراین بررسی شد


belinken
belinken

وزیر امور خارجه ایالات متحده روز جمعه ۴ خرداد در تماسهایی جداگانه با بنی‌گانتز وزیر امور خارجه اسرائیل و آنالنا بائربوک همتای خود در آلمان، آخرین تحولات در غزه و رخدادهای تازه در اوکراین و چین را بررسی کرد.

متیو میلر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد آنتونی بلینکن در گفتگو با بنی گانتز، آخرین تلاش‌ها برای دستیابی به آتش‌بس به عنوان بخشی از توافق برای آزادی گروگان‌ها، جلوگیری از گسترش درگیری در سراسر منطقه و عملیات نظامی اسرائیل در رفح را مورد بحث قرار داد و بر اهمیت افزایش میزان کمکهای بشردوستانه در سراسر غزه تاکید کرد.

به گفته متیو میلر، وزیر امورخارجه ایالات متحده در این گفتگو همچنین بازگشایی گذرگاه رفح در اسرع وقت و نیاز فوری به حفاظت از غیرنظامیان و امدادگران در غزه و کاهش تنش در کرانه باختری را خواستار شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین گفت که آنتونی بلینکن در تماس با آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان بر حمایت از مبارزه اوکراین علیه تجاوز روسیه تاکید کرد و دو طرف در مورد چالشهای ایجاد شده توسط جمهوری خلق چین از جمله حمایت پکن از اقدامات نظامی مسکو گفتگو کردند.

متیو میلر افزود وزیران امور خارجه ایالات متحده و آلمان در مورد اهمیت جلوگیری از تشدید درگیری در خاورمیانه و تهدید‌های ناشی از جمهوری اسلامی ایران نیز تبادل نظر کردند

XS
SM
MD
LG