لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۸

بیل گیتس و دیگران ۳۰ میلیون دلار برای تلاش‌ها در تشخیص زودهنگام آلزایمر می‌دهند


آرشیو - بیل گیتس
آرشیو - بیل گیتس

بیل گیتس، میلیاردر آمریکایی و لئونارد لادر رئیس بازنشسته شرکت محصولات آرایشی «استی لادر» روز سه شنبه اعلام کردند که در طول سه سال آینده ۳۰ میلیون دلار اهداء خواهند کرد تا به توسعه آزمایش های جدید برای تشخیص زود هنگام بیماری آلزایمر تسریع بخشند.

برای آقای «گیتس» یکی از بنیانگزاران شرکت کامپیوتری «مایکروسافت» شروع برنامه «تسریع کننده تشخیص بیماری» به دنبال یک اعلامیه از او در ماه نوامبر سال گذشته بود که از سرمایه گزاری او به مبلغ ۵۰ میلیون دلار در «صندوق کشف دمانس» خبر می داد، یک صندوق سرمایه گزاری که هدف از آن همکاری با دولت برای کشف معالجه برای این بیماری زوال عقل است.

به گفته آقای گیتس، بخشی از انگیزه او در این تلاش، داشتن نفر از اعضای خانواده اش است که از بیماری آلزایمر رنج می برند.

یکی از رایج ترین فرم های دمانس، بیماری آلزایمر است که نزدیک به ۵۰ میلیون نفر در جهان از آن رنج می برند و بنابه گزارش «اتحادیه بین المللی بیماری آلزایمر» انتظار می رود که این رقم تا سال ۲۰۵۰ به بیش از ۱۳۱ میلیون نفر برسد.

پولی که از طرف آقای گیتس و آقای لادر اهداء می شود، در واقع آغازگر نو آوری ها و پژوهش های لازم خواهد بود، و در اختیار دانشمندان و پزشکان سراسر جهان که در فضای آموزشی، سازمان های نیکوکارنه، و شرکت های بیوتکنولوژی کار می کنند قرار خواهد گرفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG