لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۳

زردچوبه بخورید، دردهای‌تان درمان می‌شود؛ پنج دلیل استفاده از زردچوبه


زردچوبه ادویه مشهوری که در غالب خانه هادر آسیا و شرق دور پیدا و مصرف می شود، در آشپزی هندی جایگاه مهمی دارد. زردچوبه غیر از آشپزخانه هم، در زندگی ما اهمیت زیادی دارد. در «آیورودا» به خاطر خواص وابسته به سلامت، ضد عفونی کنندگی، طبی و زیبائی بخشی اش ، ستایش شده است.

به تازگی یک مجله تخصصی مربوط به بیماری های پیری، تحقیقی را منتشر کرده که می گوید زردچوبه به مخزنی از خاصیت های مثبت می ماند، به گونه ای که به موجب یک پژوهش تازه مصرف روزانه آن ممکن است حافظه را تقویت کند و از ملال خاطر بکاهد.

ماده اصلی موثر زردچوبه ، «کورکومین» نام دارد که از خانواده «کورکومینوئید» که از قدیم خواص ضد تورمی و آنتی اکسیدان آن شناخته شده است.

متخصصان همچنین می گویند یکی از دلایل احتمالی این که سالخوردگان هند کمتر به بیماری آلزایمر مبتلا می شوند، مصرف مرتب «کورکومین» در زردچوبه است.

«گری اسمال» از دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس می گوید: «این که کورکومین چگونه اثر می کند، دقیقاً معلوم نیست، اما شاید به دلیل قابلیت کاهش تورم مغز است که علت اصلی آلزایمر و افسردگی محسوب می شود.»

آزمایش های دیگر تاثیر مثبت زردچوبه در کاهش بی خوابی، بهبود سریع تر عفونت های میکروبی، بهبود سریع تر زخم های ناشی از جراحی ها را نیز نشان داده است.

در این تحقیق پنج دلیل آمده که باید هر کسی زردچوبه مصرف کند. این پنج دلیل را در زیر بخوانید:

  1. زردچوبه باعث سلامتی و خواب بهتر می شود.
  2. زردچوبه با شیر می تواند به بهبود سریع تر زخم ها کمک کند.
  3. زردچوبه دارای خواص ضد عفونی و ضد التهابی و ضد آلرژی است.
  4. درمان بیماری های مفصلی از جمله ارتریت برای کسانی که زردچوبه مصرف می کنند سرعت بیشتری داشته است.
  5. زردچوبه به درمان عفونت های پوستی هم کمک می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG