لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۶

کاخ سفید: بایدن طرح مجلس نمایندگان درباره نحوه کمک به اسرائیل را وتو می‌کند


جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید
جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید

جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه به صراحت گفت که بایدن طرحی که فقط شامل کمک‌های جنگ اسرائیل علیه حماس ‌شود را وتو خواهد کرد.

به گزارش نشریه هیل، جان کربی گفت رئیس جمهوری از یک بسته کمک‌های ترکیبی که شامل کمک به اسرائیل، غزه و اوکراین، همراه با اولویت‌های دیگر در بودجه پیشنهادی ۱۰۶ میلیارد دلاری که برای امنیت ملی است، حمایت می‌کند.

همزمان مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال تصویب کمک‌های نظامی به اسرائیل، اما بدون کمک بشردوستانه برای غزه است.

جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا از طرحی رونمایی کرده‌اند که ۱۴/۳ میلیارد دلار به اسرائیل کمک می‌کند و مجلس قصد دارد روز پنجشنبه درباره این اقدام، رای‌گیری کند.

همچنین بسته کمکی پیشنهادی مایک جانسون، رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا، مستلزم آن است که کمک‌های اضطراری، با کاهش هزینه‌های دولت در جاهای دیگر جبران شود.

جان کربی با اشاره به همه اولویت‌های این بسته تاکید کرد که بایدن «می‌خواهد همه اولویت‌ها را مورد رسیدگی قرار دهد». کاخ سفید هفته‌ها گفته است که کمک به اسرائیل و اوکراین باید به هم مرتبط باشند و هر دو اولویت رئیس جمهوری هستند.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، گفته است که این طرح را وتو خواهد کرد. بایدن نزدیک به ۱۰۶ میلیارد دلار برای اسرائیل، اوکراین، غزه، امنیت مرزی ایالات متحده و سایر نیازها می‌خواهد اما دموکرات‌ها می‌گویند که طرح جمهوری‌خواهان به هیچ کجا نمی‌رسد.

XS
SM
MD
LG