لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۸

مجازات برای گاز گرفتن؛ سگ جو بایدن دیگر در کاخ سفید زندگی نمی‌کند


کامندر، سگ دو ساله جو بایدن، در بالکن کاخ سفید
کامندر، سگ دو ساله جو بایدن، در بالکن کاخ سفید

سخنگوی جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، چهارشنبه شب ۱۲ مهر، گفت که سگ جو بایدن، «کامَندِر» (به معنای فرمانده) پس از یک سری حوادث مرتبط با گاز گرفتن کارکنان کاخ سفید و ماموران سرویس مخفی ایالات متحده، «در حال حاضر در محوطه کاخ سفید به‌سر نمی‌برد.»

به گزارش آسوشیتدپرس، الیزابت الکساندر گفت: جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، و همسرش عمیقاً به ایمنی کارکنان کاخ سفید و کسانی که هر روز از آنها محافظت می‌کنند، اهمیت می‌دهند.

او در بیانیه‌‌ای نوشت: «آنها از شکیبایی و حمایت سرویس مخفی ایالات متحده و همه دست اندرکاران، در حالی که به دنبال راه حال می‌گردند، سپاسگزار هستند. کامندر در حال حاضر در محوطه کاخ سفید نیست و مراحل بعدی در دست ارزیابی است.»

خانم الکساندر نگفت که سگ به چه محلی فرستاده شده است.

کامندر که یک «جرمن شپرد» ۲ ساله است، آخرین بار روز شنبه گذشته در بالکن طبقه بالای کاخ سفید دیده شد.

این بیانیه ساعاتی پس از آن صادر شد که از کرین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، در جلسه مطبوعاتی روزانه روز چهارشنبه درباره گاز گرفتن یکی از کارکنان کاخ سفید توسط کامندر، سئوال شد.

کامندر در چند مورد، کارکنان کاخ سفید را گاز گرفته است که آخرین آن، گاز گرفتن یکی از ماموران سرویس مخفی در روز سوم مهر بود.

کامندر، هدیه‌‌ کریسمس سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱۴۰۰ خورشیدی، از سوی جیمز، برادر جو بایدن، به او بود. خانواده بایدن همچنین یک گربه به نام ویلو (به معنای درخت بید) دارند.

XS
SM
MD
LG