لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۸

تخصیص ۲.۱ میلیارد دلار توسط دولت بایدن برای تقویت سیستم‌های غذایی آمریکا


دولت بایدن از تصمیم خود مبنی بر تخصیص بیش از ۲.۱ میلیارد دلار برای جبران ضعف‌های سیستم تأمین غذایی ایالات متحده، که در طول همه‌گیری کووید-۱۹ و در پی تهاجم روسیه به اوکراین برجسته‌تر شد، خبر داده است.

تام ویلسک، وزیر کشاورزی آمریکا، در‌ مراسمی در دانشگاه جورج تاون از این تخصیص بودجه جدید، که برای تقویت رقابت در عرصه تولید و توزیع مواد غذایی، افزایش دسترسی به غذای سالم، و توسعه بازار برای کشاورزان طراحی شده است، رونمایی خواهد کرد.

او به خبرگزاری رویترز گفت که بیمار شدن کارگران و سایر مشکلات در طول همه‌گیری کووید-۱۹ منجر به تأخیر در زنجیره تأمین مواد غذایی شد. تهاجم روسیه به اوکراین نیز قیمت محصولات کشاورزی و غذایی را افزایش داد و توجه سیاستمداران را به نیاز به تقویت اقتصاد غذایی کشور جلب کرد.

وزیر کشاورزی آمریکا افزود: «برای این که بتوانیم با چالش‌های آینده - چه همه‌گیری‌های بعدی باشد‌ و چه موارد دیگر - مقابله کنیم، به سیستم انعطاف‌پذیرتری که گزینه‌های بیشتری ارائه دهد، نیاز داریم.»

سرمایه‌گذاری‌های انجام شده که از قانون «طرح نجات» آمریکا و دیگر قوانین کمکی استخراج می‌شود، شامل ۹۰۰ میلیون دلار برای آموزش نیروی کار تولید مواد غذایی و تقویت زیرساخت‌های زنجیره تأمین، ۵۵۰ میلیون دلار برای مشاغل کوچک در صنعت غذایی و کاهش ضایعات مواد غذایی، ۳۷۵ میلیون دلار برای پروژه‌های کشاورزی ارگانیک و شهری، و ۳۷۰ میلیون دلار برای افزایش دسترسی عموم به غذای سالم است.

وزارت کشاورزی آمریکا پیشتر نسبت به تخصیص ۷۷۵ میلیون دلار کمک فنی، وامی، و کمک‌های بلاعوض برای کارخانه‌های مستقل فرآوری گوشت و مرغ متعهد شده بود.

XS
SM
MD
LG