لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۸

جو بایدن دوباره بر کاهش تورم به عنوان اولویت اقتصادی خود تاکید کرد


جو بایدن
جو بایدن

جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده در بیانیه‌ای به افزایش نرخ تورم و فشار اقتصادی مضاعف بر خانوارهای آمریکایی واکنش نشان داد.

در بیانیه او آمده است: با اینکه ما شاهد کنترل نرخ تورم در ماه آوریل بودیم، اما همچنان تورم به شکل غیر قابل قبولی بالاست و این یک چالش برای خانواده‌های آمریکایی است.

او اعلام کرد، اقدامات بانک مرکزی آمریکا، بخشی از برنامه کنترل تورم من است و من با اینکه هرگز در استقلال بانک مرکزی (فدرال رزرو) دخالت نمی‌کنم، اما توقع دارم آنها با در نظر گرفتن این موضوع اقدامات خود را انجام دهند.

او ادامه داد : «برنامه تورمی من بر کاهش هزینه خانوارها متمرکز است و دولت در همین هفته این کار را با کاهش قیمت اینترنت پرسرعت برای ده‌ها میلیون آمریکایی در مشارکت با بخش خصوصی انجام داده است.»

او همچنین گفت:«قصد دارم تا با کشاورزان ایلینوی در خصوص کارهایی که می‌توانیم برای کاهش قیمت مواد غذایی برای آمریکاییها و دیگر نقاط جهان انجام دهیم صحبت کنم.»
پیش تر نیز رئیس جمهوری آمریکا بحران کرونا و اختلال در شبکه انتقال کالاها به دلیل حمله نظامی روسیه به اوکراین را از عوامل اصلی تورم اعلام کرده بود.

گفتنی است بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه، نرخ بهره را نیم‌درصد افزایش داد.
تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره به منظور مبارزه افزایش نرخ تورم دراین کشور است که طی ماه‌های گذشته به بالاترین سطح ۴۰ سال گذشته رسیده است.
افزایش نیم درصدی نرخ بهره از سوی بانک مرکزی اقدامی مهم است و برای نخستین بار در طی ۲۲ سال گذشته است که بانک مرکزی نرخ بهره را تا این میزان تغییر می‌دهد.

XS
SM
MD
LG