لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۰

وزیر دفاع اسرائیل: حمله پهپادی به نفتکش مرسر استریت از ایران و با تایید رهبران جمهوری اسلامی انجام شد


بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، عکس از آرشیو
بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، عکس از آرشیو

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، با تاکید دوباره بر این که حمله پهپادی ماه گذشته به یک نفتکش توسط جمهوری اسلامی ایران انجام شده است، افزود که اگر نیاز باشد اسرائیل برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای اقدام خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بنی گانتز روز چهارشنبه سوم شهریور همزمان با سفر نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، به واشنگتن، در سخنانی گفت: «ارزیابی ما این است که پهپادی که عامل حمله به نفتکش مرسر استریت بوده از قلمرو ایران به پرواز درآمده بود و [این حمله] به تایید رهبران ایران رسیده بود.»

در جریان حمله به نفتکش مرسر استریت، دو ملوان که یکی شهروند بریتانیا و دیگری شهروند رومانی بود، کشته شدند.

حمله به نفت‌کش ام‌وی مرسر استریت هفتم مرداد در آب‌های آزاد و در شمال دریای عرب صورت گرفت، نخستین حمله مرگبار به یک کشتی تجاری در منطقه بود.

بنی گانتز همچنین افزود که اسرائیل «از ابزارهای لازم برای اقدام کردن برخوردار است و در اجرای آن تردید نخواهد کرد. من این امکان را رد نمی‌کنم که اسرائیل در آینده مجبور به اقدام شود تا جلوی یک ایران هسته‌ای را بگیرد.»

آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، هم پیشتر بر ضرورت جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به توانایی‌های نظامی هسته‌ای تاکید کرده بود.

XS
SM
MD
LG