لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۸

بنیامین نتانیاهو: «همه تروریست‌ها را پیدا کرده و مجبور به پرداخت هزینه خواهیم کرد»


نخست وزیر اسرائیل در پی درگیری‌های روزهای اخیر و حملات تروریستی در این کشور با حضور در یک کنفرانس خبری گفت: «کشور ما تحت یک حمله تروریستی است. اما این حملات الان شروع نشده است و تازگی ندارد.»

به گفته نتانیاهو ضعف دولت پیشین، دشمنان اسرائیل را جسور کرده است.

نتانیاهو شامگاه دوشنبه افزود: «در دولت قبلی، تعداد حملات تروریستی دو برابر شد. دولت قبل، بدون هیچ مقاومتی منطقه گازی را به حزب‌الله واگذار کرد.»

نتانیاهو گفت: «نمی‌توانم هر کاری را که انجام می‌دهیم به شما بگویم، اما کارهای زیادی انجام می‌دهیم. رژیم بشار اسد‌ می‌داند که اگر اجازه دهد از خاک سوریه علیه اسرائیل موشک‌پرانی شود، بهای گزافی خواهد پرداخت.»

وی همچنین افزود: «ما در پاسخ به حمله تروریست‌ها، به اهداف حماس در لبنان حمله کردیم. در غزه، در یک شب به بالا و زیر زمین، تونل‌ها و انبارهای تروریست‌ها حمله کردیم.»

او افزود: «ما همه تروریست‌ها را پیدا کرده و آنها را مجبور به پرداخت هزینه خواهیم کرد.»

نخست وزیر اسرائیل، همچنین در رابطه با یوآو گالانت، وزیر دفاع این کشور گفت: «ما در کنار هم ایستاده‌ایم و شبانه‌روز با هم کار می‌کنیم. گالانت در سمت خود باقی خواهد ماند و برای حفاظت از شهروندان اسرائیلی به کار خود ادامه خواهد داد.»

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل در واکنش به اظهارات نتانیاهو در توییتر نوشت: «ما با تمام قدرت برای امنیت اسرائیل به همکاری ادامه می‌دهیم.»

XS
SM
MD
LG