لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۶

هشدار بن کارسون درباره سوء استفاده در انتخاب نامزد حزب جمهوریخواه


بن کارسون داوطلب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، تهدید کرد در صورتی که نشانه‌ای مبنی بر سوءاستفاده در روند گزینش نامزد انتخابات ریاست جمهوری در حزب جمهوری‌خواه دیده شود، از این حزب کناره‌گیری خواهد کرد.

بن کارسون این تهدید را در پی انتشار گزارشی از یک جلسه خصوصی رهبران ارشد این حزب اعلام کرد. بر پایه این گزارش، رهبران ارشد جمهوری‌خواه در ملاقاتی خصوصی، امکان گزینش نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پشت درهای بسته و سپس اعلام آن در کنگره این حزب را بررسی کردند.

دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات، نامزد انتخابات ریاست جمهوری را در رای‌گیری در هر ایالت برمی‌گزینند و در صورتی که اکثریت اعضای هر حزب به نامزد مشخصی رای ندهند، نمایندگان دو حزب در پشت درهای بسته در کنگره، برای تعیین نامزد حزب خود تصمیم‌گیری می‌کنند.

دونالد ترامپ، تد کروز سناتور تگزاس، جب بوش فرماندار فلوریدا و مارکو روبیو سناتور فلوریدا در میان نامزدهای جمهوریخواه با بن کارسون رقابت نزدیک دارند. آقای کارسون که یک جراح اعصاب بازنشسته است در رقابت برای کسب نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، پس از دونالد ترامپ قرار گرفته است.

مهمترین انتقادی که به آقای کارسون می‌شود، ناآگاهی او در سیاست خارجی است.

XS
SM
MD
LG