لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۸

مرگ "طراح" حملات خونین پاریس تایید شد


گفته می شود "عبد الحمید اباعود" طراح حملات خونین جمعه شب پاریس بود.
گفته می شود "عبد الحمید اباعود" طراح حملات خونین جمعه شب پاریس بود.

مقام های فرانسه تایید کرده اند که طراح حملات تروریستی اخیر پاریس کشته شده است.

دادستان پاریس می گوید جسد "عبد الحمید اباعود" در میان کشته شدگان حملات روز چهارشنبه است.

انتشار این خبر، یک روز بعد از اظهارات ضد و نقیض درباره سرنوشت طراح حملات پاریس صورت می گیرد.

صبح چهارشنبه ۲۷ آبان، پلیس فرانسه با حمایت ارتش به آپارتمانی در حومه شمالی شهر پاریس حمله کرد که گمان می رفت محل اختفای "عبد الحمید اباعود" باشد. مقام های امنیتی فرانسه وی را طراح حملات تروریستی و خونبار جمعه گذشته معرفی کردند که به مرگ حداقل ۱۲۹ نفر منجر شد.

مرگ "طراح" حملات خونین پاریس تایید شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:05:08 0:00

در پی حمله روز چهارشنبه پلیس فرانسه، دو مهاجم کشته و ۸ نفر بازداشت شدند. در این عملیات یک زن با جلیقه انتحاری خود را کشت و جسد نفر دوم شناسایی نشده بود.

روز چهارشنبه، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی در همین زمینه به نقل از دو مقام ارشد اروپایی از کشته شدن "عبدالحمید اباعود" در این عملیات خبر دادند، اما دادستانی پاریس اعلام کرد که تشخیص هویت کشته شدگان نیازمند انجام تحقیقات کارشناسی دقیق‌ از محل عملیات و بقایای اجساد کشته‌شدگان است.

فرانسوا مولن، دادستان پاریس ساعتی پیش تایید کرد جسد عبد الحمید اباعود در میان کشته شدگان حملات روز چهارشنبه به محل اختفای در سنت دونی شناسایی شده است.

عبدالحمید اباعود، شهروند ۲۷ ساله بلژیکی مراکشی تبار، مغز متفکر حملات ترویستی همزمان جمعه شب در سه نقطه مختلف پاریس، که منجر به کشته شدن ۱۲۹ نفر و زخمی شدن ۳۶۸ نفر شد، معرفی شده است.

یک مقام اطلاعاتی آمریکا وی را یک مهره مهم داعش برای انجام عملیات تروریستی در خارج از عراق و سوریه معرفی کرده، که دستگاه‌های اطلاعاتی ایالات متحده ماه‌ها است به دنبال او هستند.

XS
SM
MD
LG