لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۲

جنجال بیرانوند در فصل نقل و انتقالات؛ تقابل دو تیم محبوب تهرانی خارج از مستطیل سبز


فسخ ناگهانی و یک‌طرفه قرارداد علیرضا بیرانوند با تیم فوتبال پرسپولیس، همزمان با شایعاتی درباره پیشنهاد ۱۰۰ میلیارد تومانی باشگاه رقیب یعنی استقلال، روز دوشنبه ۱۲ تیر دو باشگاه پرطرفدار تهرانی را خارج از مستطیل سبز مقابل هم قرار داد.

علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی ایران و تیم فوتبال پرسپولیس تهران که با این تیم قرارداد سه ساله دارد، روز دوشنبه با حضور در سازمان لیگ، قراردادش را با این تیم فسخ کرد.

یک روز قبل شایعه‌ای مبنی بر پیشنهاد حدود ۱۰۰ میلیارد تومانی باشگاه استقلال برای به خدمت گرفتن این دروازه‌بان ملی پوش، شنیده شد، پیشنهادی که مدیرعامل باشگاه آبی‌ها آن را تکذیب کرد.

حسین خبیری عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در واکنش به این اتفاقات در اینستاگرام خود نوشت که عده‌ای زیر پای بیرانوند نشسته بودند تا او را از پرسپولیس جدا کنند و یک شرکت هواپیمایی هم در این ماجرا و پیشنهاد نجومی به این بازیکن دخیل بوده است. آقای خبیری اما نامی از این افراد و شرکت هواپیمایی مورد اشاره، نبرد.

مصطفی سلیمانی، وکیل علیرضا بیرانوند علت این اقدام موکلش را بدقولی مسئولان پرسپولیس در پرداخت مطالبات این بازیکن عنوان کرد و گفت: «۴۸ ساعت پیش با پرسپولیس صحبت و توافق کردیم اما مطالباتی واریز نشد که این اقدام به اعتقاد آقای بیرانوند بی‌احترامی باشگاه پرسپولیس به او بوده است.»

او همچنین مدعی شد: «اگر پرسپولیس پنج میلیارد واریز می‌کرد، بیرانوند اصلا فسخ نمی‌کرد.»

او در پاسخ به انتقاد هواداران پرسپولیس و در واکنش به رفتار و گفتار پیشین بیرانوند درباره پرسپولیس تصریح کرد: «عشق و علاقه کشک است و این صحبت‌ها برای دهه ۶۰ است. شما وضعیت زندگی و دخل و خرج را می‌بینید.»

در مقابل، حسین دوام، معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: «مدت دو سال از قرارداد سه‌ساله آقای بیرانوند باقی مانده است و طبق اسناد مالی موجود، باشگاه در بخش پایه قرارداد، حتی مبلغی بیشتر از تعهدات مالی را پرداخت کرده است و بر این اساس امکان فسخ قرارداد با عذر موجه وجود ندارد.»

او همچنین تاکید کرد: «باشگاه پرسپولیس در راستای استیفای حقوق خود و هواداران با توجه به اقدام باشگاه رقیب مبنی بر مذاکره و تحریک بازیکن تحت قرارداد سه‌ساله با پرسپولیس، به پیگیری حقوقی و انضباطی اقدام خواهد کرد.»

حجت کریمی سرپرست باشگاه استقلال که به علت نتایج فصل گذشته و عملکردش ، از سوی هواداران این تیم مورد انتقادهای شدید قرار دارد ضمن تایید مذاکره با دروازه‌بان تیم رقیب در اینستاگرام خود نوشت:«صحبت‌های اولیه با آقای بیرانوند پس از فسخ قرارداد با باشگاه قبلی صورت گرفته و این موضوع از سوی بنده تایید می‌شود.»

او در ادامه اما نوشت: «با در نظر گرفتن تمایل دیرینه آقای بیرانوند نسبت به استقلال، صحبت‌ها با نماینده ایشان برای رسیدن به یک توافق، تاکنون نتیجه‌ای نداشته ولی مذاکرات ادامه دارد.»

گفته می‌شود در صورت قطعیت جدایی بیرانوند از پرسپولیس، امیر عابدزاده سنگربان اصلی این تیم خواهد بود.

XS
SM
MD
LG