لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۱

باراک اوباما می گوید در دوران ریاست جمهوری «بد دهن‌تر» شده و بیشتر دشنام می دهد


واشنگتن، صدای آمریکا - رئیس جمهوری آمریکا، می گوید پس از رسیدن به مقام ریاست جمهوری «بد دهن تر» شده است، اما گفت مشاوران ارشد او در کاخ سفید از او هم بد دهن تر هستند.

باراک اوباما این موضوع را در مصاحبه ای با دوریس کرن گودوین، تاریخدان برجسته رؤسای جمهوری آمریکا، درباره مسائل مخالف دوران ریاست جمهوری خود مطرح کرد.

به گفته آقای اوباما «کسانی که من را می شناسند به شما خواهند گفت که شخصیت من، و ظاهر و باطن من فرق زیادی با هم ندارند. همینم که هستم. من را همانطور که هستم می بینید.»

وی در ادامه گفت البته «دو مورد استثنایی این است که بیش از آنچه باید دشنام می دهم، و این که در این سمت، در مقایسه با زندگی گذشته ام، بیشتر بد دهنی می کنم. خوشبختانه رئیس دفتر و مشاور امنیت ملی من از من بد دهن تر هستند، پس خیلی اشکالی ندارد.»

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه مصاحبه گفت، «موضوع دیگر این است که من می توانم خیلی بیشتر از این طعنه زنی کنم، و فکر می کنم در بررسی بسیاری چیزها خیلی سختگیرتر از آن چیزی هستم که در بیرون نشان می دهم.»

خانم دوریس گودوین (سمت راست) در کنار پرنس چارلز
خانم دوریس گودوین (سمت راست) در کنار پرنس چارلز

وی درباره خلق و خوی خود گفت «من مثل برخی رؤسای جمهوری درونگرا نیستم، ولی مثل روزولت و بیل کلینتون هم نیستم که همیشه در یک جمعی هستند و از آن لذت می برند. من از خلوت خودم لذت می برم. بعضی وقت ها روحیه ام مثل یک نویسنده است و دوست دارم گوشه بگیرم. ولی فکر می کنم بیشتر خوشبین هستم. من کمدی و تراژدی و درد و تضاد رو می بینم، ولی در نهایت معتقدم زندگی چیز جذابی است، و این که مردم بیشتر خوب هستند تا بد؛ و فکر می کنم فرصت های دستیابی به توسعه واقعیت دارند.»

​ دوریس کرن گودوین از نویسندگان برجسته ایالات متحده است که به دلیل نوشتن زندگینامه شش تن از رؤسای جمهوری آمریکا، از جمله لینکلن، روزولت، و کندی، برنده جایزه شده است.

XS
SM
MD
LG