لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۳

بازتاب سخنرانی باراک اوباما در میان کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی


سخنرانی باراک اوباما در در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، همان طور که انتظار می‌رفت از سوی کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی دنبال شد و واکنش‌های متفاوتی به این سخنرانی نشان دادند.

تعداد زیادی از کاربران، این نکته را که سخنرانی آقای اوباما آخرین سخنرانی او در سازمان ملل در مقام رئیس جمهوری آمریکا بود، مورد توجه قرار دادند و از پایان دوره هشت ساله ریاست جمهوری او گفتند.

البته برخی هم نظر متفاوتی داشتند و از پایان ریاست جمهوری باراک اوباما اظهار خوشحالی می‌کردند.

سحر نوروز زاده عضو گروه سیاست‌گذاری وزیر خارجه آمریکا و مشاور ایرانی-آمریکایی باراک اوباما در شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز با یک توییت فارسی این بخش از سخنان آقای اوباما را مورد تاکید قرار داد:

غیبت حسن روحانی در زمان سخنرانی باراک اوباما هم مورد توجه قرار گرفت و از جمله برخی به مصاحبه سحر نوروز زاده با صدای آمریکا اشاره کردند.

خانم نوروز زاده به صدای آمریکا گفته بود که طرف آمریکایی آمادگی ملاقات رؤسای جمهوری ایران و آمریکا را دارد اما طرف ایرانی هنوز آماده نیست و آمریکا این مساله را " درک می کند".

سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا با ترجمه همزمان فارسی علاوه بر تلویزیون صدای آمریکا از صفحه فیسبوک صدای آمریکا و صفحه فیسبوک پارازیت هم به طور مستقیم پخش شد که برای اطلاع از نظرات مخاطبان می‌توانید به این دو ویدئو مراجعه کنید:

XS
SM
MD
LG