لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۱

ابراز نگرانی آمریکا از کاهش آزادی ها در بحرین


در پی تحولات اخیر سیاسی در بحرین، وزارت امور خارجه آمریکا بابت محدود و محصور بودن اپوزیسیون آن کشور و نبود فضای باز سیاسی ابراز نگرانی کرده است. ماری هارف، جانشین سخنگوی آن وزارتخانه، طی بیانیه ای در این خصوص، چنین گفته است:

«طی دو سال گذشته دولت و گروه های اپوزیسیون بحرین توانسته اند با حمایت جامعه جهانی در راه فرایند مهم گفت و گو و اصلاحات گام بردارند.

تحولات اخیر بحرین اما، فضا را برای تعامل جامعه مدنی در این فرایند تنگ کرده و چشم انداز آینده را برای ادامه گفت و گو تیره کرده است.

ایالات متحده اطلاع یافته که دولت بحرین عرصه را برای تجمع، و همکاری و ابراز عقیده برای گروه های سیاسی تنگ کرده و خلیل المزروق، رهبر اپوزیسیون را نیز بازداشت کرده است. این همه، مایه نگرانی دولت آمریکاست.

ما معتقدیم که[حزب] «گفت و گوی ملی بحرین» و اعمال اصلاحات بهترین شیوه را برای رسیدن به ثبات منطقه ای و آشتی ملی فراهم می آورد. ما از دولت بحرین می خواهیم به تعهد خود در قبال تعامل با دیگر دولت های جهان عمل کند.‌ در این حال از اپوزیسیون بحرین نیز می خواهیم دریابد که عملی کردن اصلاحات، مستلزم شکیبایی و گذشت و تعهد تمامی طرف های درگیر، و کوششی جمعی برای حفظ آرامش و دوری از خشونت است.

امید ما آن است که دولت و مردم بحرین با احترام متقابل، آینده ای روشن را برای کشورشان بسازند.»
XS
SM
MD
LG