لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۳

روایت بهمن دارالشفایی از احضار و بازجویی توسط نهادهای امنیتی؛ کاوه و یاشار دارالشفا آزاد شدند


کاوه (راست) و یاشار دارالشفا.
کاوه (راست) و یاشار دارالشفا.

در پی آزاد شدن کاوه و یاشار دارالشفا، پسرعموی این دو زندانی سیاسی در توییت‌هایی از فشارهای امنیتی در سه ماه گذشته بر خود و خانواده‌اش و همچنین بازجویی‌اش توسط وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران خبر داد.

بهمن دارالشفایی، فعال فرهنگی، روز شنبه ۲۲ بهمن با اعلام آزادی پسرعموهایش، کاوه و یاشار دارالشفا، در توییتی نوشت در حالی که از حکم کاوه تنها دو ماه و از حکم یاشار نیز پنج ماه باقی مانده بود.«از مقابل زندان رجایی‌شهر تماس گرفتند و گفتند که آزاد شده‌اند.»

آقای دارالشفایی همچنین در رشته توییتی با شرح فشارهای امنیتی بر خود و خانواده‌اش گفت: «صبح روز ۱۵ آبان دو گروه از مأموران وزارت اطلاعات هم‌زمان به خانه خودم و پدر و مادرم رفتند. من در خانه نبودم. در را شکستند و یک سری وسایل با خود بردند.»

او با بیان این که مقامات امنیتی حتی تبلت و موبایل والدینش را با خود بردند، شرح داد که «آدرسی داده بودند که فردا به آن جا بروم» اما با این که تصور می‌کرده بازداشت خواهد شد، «در نهایت بازداشت نکردند» و مجموعا «سه بار با فاصله چند روز احضار و هر بار چند ساعت سوال و جواب» شده که آخرین آن «۲۹ آبان» بوده است.

این فعال فرهنگی با بیان این که از مجموع وسایل توقیف‌شده خانواده‌اش تنها موبایل پدرش را بازگردانده‌اند، گفت، «در تاریخ ۲۴ آذر از اطلاعات سپاه تماس گرفتند و دو جلسه هم آنها سوال و جواب کردند» که آخرین آن «۳۰ آذر بود» و ضمن ابلاغ احضاریه‌ای «گفتند از دادسرا برای تفهیم اتهام و ... تماس خواهند گرفت.

آقای دارالشفایی توضیح داده که «از آن روز هیچ تماسی از هیچ‌کدام این نهادها نداشته» و «به اکانت و کانال تلگرام» خود نیز دسترسی ندارد.»

XS
SM
MD
LG