لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۱

ادامه جستجوهای استرالیا برای یافتن هواپیمای ناپدید شده


استرالیا روز جمعه به جستجوها در اقیانوس هند برای یافتن اشیائی که احتمالا متعلق به هواپیمای ناپدید شده شرکت هواپیمایی مالزی است، ادامه می دهد.

استرالیا روز پنجشنبه اعلام کرده بود در تصاویر ماهواره ای، دو شئ را در آب های دور جنوب اقیانوس هند کشف کرده که احتمالا متعلق به پرواز ۳۷۰ است که از کوالالامپور عازم پکن بود.

مقامات گفتند بر اساس تصاویر، به نظر می رسد شئ بزرگتر حدود ۲۴ متر طول دارد و دیگری ۵ متر است. ماهواره استرالیایی این تصاویر را اوایل این هفته گرفته بود. تصاویر روز پنجشنبه منتشر شد.
تونی آبوت، نخست وزیر استرالیا به خبرنگاران گفت کشورش تمامی امکانات موجود خود را برای به پیدا کردن هواپیما به کار گرفته است.

او گفت یک کشتی نیروی دریایی استرالیا به سرعت تمام به منطقه می رود. او گفت منطقه مورد اشاره بسیار دور افتاده، در آب های جنوب اقیانوس هند است و حدود ۳۰۰۰ کیلومتری جنوب غربی شهر پرت است. او گفت این یکی از غیرقابل دسترس ترین مناطق روی کره زمین است که می توانید تصورش را کنید.

نخست وزیر استرالیا گفت اگر آنجا چیزی باشد، استرالیا آن را پیدا می کند.

عملیات جستجو این اشیاء روز پنجشنبه آغاز شد اما تاریکی، هوای ابری و باران باعث شد هواپیماهای امداد نتوانند دید مناسب داشته باشند.

آبوت گفت تلاش های مربوط به جستجو را با رئیس جمهوری چین در میان گذاشته است. چین نیز سه کشتی جنگی برای شرکت در عملیات جستجو اعزام می کند.

دو سوم مسافران هواپیما چینی بودند.

هواپیمای شرکت هوایی مالزی با ۲۳۹ سرنشین روز هشتم مارس ناپدید شد. هنوز نشانه محکمی از آنچه بر سر این هواپیما آمده در دست نیست. هواپیما از نوع بویینگ ۷۷۷ بود.
XS
SM
MD
LG