لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۳

بشار اسد: غرب در سوریه ضعیف‌تر می شود


بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه ای با یک نشریه بریتانیایی گفت قدرت‌های غربی در سوریه «خیلی ضعیف‌تر» می شوند.

در این مصاحبه که روز یکشنبه در نشریه ساندی تایمز منشتر شد، بشار اسد گفته است: «اگر در گذشته حرفی می زدم، می گفتند که رئیس جمهوری سوریه با واقعیت بی ارتباط است. اما اکنون (وضعیت) فرق کرده است. غرب خیلی ضعیف تر می شود.»

بشار اسد مدعی شد «داعش از میدان‌های نفتی عراق زیر ماهواره ها و پهپادهای آمریکایی نفت قاچاق می کرد و در آمد داشت و غرب هیچ چیزی نمی گفت؛ اما روسیه در اینجا مداخله کرد و کوچک شدن داعش به معنی کامل کلمه شروع شد.»

بشار اسد نقش اصلی حملات هوایی روسیه را در سوریه تایید کرد و گفت: «چیزی که باعث شد تغییری بوجود آید، البته که قدرت هوایی روسیه بود که ما نداشتیم.»

او همچنین گفت سوریه با تروریست‌هایی که به سوریه می آمدند می جنگید و در این جنگ مشکل داشت «بنابرین قدرت شلیک سوریه و حمایت ایران نتیجه داده است.»

بشار اسد در مورد روسیه گفت آنها هیچ وقت سعی ندارند مداخله کنند «چرا که از ما چیزی نمی خواهند. از ما نمی خواهند که یک رئیس جمهوری دست نشانده باشیم.»

به نوشته خبرگزاری فرانسه، بشار اسد همچنین در این مصاحبه تایید کرد که برای نابود کردن شورشیان در شهر حلب مصمم است. حلب زمانی مهمترین مرکز اقتصادی سوریه بود. بخشی از این شهر تحت کنترل نیروهای مخالف بشار اسد است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG