لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۶

استقبال دو باره اسد از برکناری مرسی


بشاراسد رئیس جمهوری سوریه می گوید پس ازبرکناری محمد مرسی و اخوان المسلمین از قدرت درمصر، هویت عرب به مسیر درست بازمی گردد.

به گزارش اسوشیتد پرس، اسد درگفت وگو با روزنامه البعث، ارگان حزب حاکم بعث، که روزپنجشنبه منتشرشد، گفت «اخوان المسلمین و کسانی مانند آن از مذهب استفاده می کنند و آن را به صورت یک ماسک به کارمی برند. »

این دومین بار دریک هفته است که اسد از سقوط مرسی ابراز خوشنودی می کند. او پنجشنبه پیش در مصاحبه ای با یک روزنامه دولتی دیگر اعتراضات مصریان علیه مرسی را ستود و برکناری او را پایان «اسلام سیاسی» نامید.

ماه پیش مرسی مقامات سوریه را با اعلام این که روابط قاهره با دمشق را قطع می کند و سفارت مصر در سوریه را می بندد خشمگین ساخت.

اسد به البعث گفت «پس از سقوط اخوان المسلمین و بعد از فاش شدن گرایش هایی که از مذهب برای منافع محدود استفاده می کرد، هویت عرب به مسیر درست بازمی گردد».

حافظ اسد، پدر بشاراسد، رئیس جمهوری سابق سوریه، در سال ۱۹۸۲ شورشی را که به رهبری اخوان المسلمین در شهر حما برپا شده بود سرکوب کرد. نیروهای سوریه، به فرماندهی برادر اسد و با کمک نیروهای ویژه از فرقه علوی، بیشتر شهر را در سه هفته حملات هوایی و زمینی درهم کوبیدند.
XS
SM
MD
LG