لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۸

اخوان المسلمین می گوید به مقاومت ادامه خواهد داد


اخوان المسلمین می گوید به اقدامات صلحجویانه در راستای تعالیم اسلامی پایبند است.

اخوان المسلمین مصراعلام کرده است به کوشش برای بازگرداندن محمد مرسی رییس جمهوری برکنار شده به قدرت ادامه خواهد داد، اما می گوید مقاومت آن صلحجویانه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس از قاهره، اخوان المسلمین روز پنچ شنبه طی بیانیه ای گفت: «ما به مقاومت صلحجویانه دربرابر کودتای نظامی خونین ادامه خواهیم داد، ویقین داریم اراده مردم بر زور وسرکوب پیروزخواهد شد».

یک مقام ارشد اخوان المسلمین نیز در وب سایت حزب آزادی وعدالت، شاخه سیاسی اخوان المسلمین، گفت:«مردم آزادی وکرامت خود را از طریق تحصن ها، تظاهرات و اعتراضات بازخواهند یافت.»

او همچنین از مردم مصر خواسته است کشاندن کشور به خشونت را متوقف سازند و از افتادن به چرخه خشونت وضد خشونت پرهیز کنند.

اسوشیتد پرس گزارش داده که هنوز روشن نیست آیا گفته های وی به این معناست که اخوان المسلمین تاکتیک های توسل به خشونت را رها کرده است یانه.

اخوان المسلمین ، که همچنین ترور نافرجام یک فرمانده نظامی ارشد در شبه جزیره سینا در روز چهارشنبه را محکوم کرده است، دربیانیه خود تاکید می کند به اقدامات صلحجویانه در راستای تعالیم اسلامی پایبند است.

این بیانیه یک روز پس از آن منتشر می شود که مقامات قضایی احکام دستگیری محمد بدیع، رهبر روحانی گروه، و ۹ اسلامگرای دیگر را، به اتهام تحریک به خشونت درپی زدوخوردهای مرگبار در قاهره که ده ها کشته و مجروح برجا گذاشت، صادر کردند.

روشن نیست بدیع اکنون کجاست، اما گفته می شود که بسیاری از متهمان دیگر در جایی در نزدیکی محل تحصن طرفداران اخوان المسلمین درخارج از مسجدی در ناحیه ای درشرق قاهره پناه گرفته اند.

نهادهای امنیتی مصر تاکنون پنج رهبر گروه اخوان المسلمین ازجمله خیرات الشاطر معاون محمد بدیع را زندانی کرده اند و رسانه های آنرا بسته اند.
XS
SM
MD
LG