لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۳

وزیر دفاع آمریکا با وزیر دفاع اسرائیل دیدار و گفتگو کرد


وزیر دفاع آمریکا با وزیر دفاع اسرائیل دیدار و گفتگو کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه در اسرائیل با موشه یعلون، همتای اسرائیلی خود دیدار و گفتگو کرد. آقای کارتر که به منظور بحث و گفتگو درباره موافتنامه اتمی با ایران و راهکارهای مبارزه با گروه موسوم به دولت اسلامی به منطقه سفر کرده، پس از ملاقات با موشه یعلون راهی شمال اسرائیل شد تا از مرز اسرائیل با لبنان دیدن کند.

او قرار است روز سه شنبه، با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که مخالف سرسخت توافق هسته ای با ایران است دیدار کند.

وزیر دفاع آمریکا گفت: «هدف من در این سفر، کار کردن بر روی مسائل مشترک و تضمین منافع امنیتی آمریکا در منطقه است، که یکی از مهم ترین آنها امنیت اسرائیل است. واضح است که ما معتقدیم، توافق هسته ای، امنیت منطقه، استراتژی آمریکا و توان دفاعی اسرائیل را بهبود می بخشد. اما همانطور که گفتم، دوستان ما می توانند با این نظر مخالف باشند.»

پیشتر مقامات آمریکایی گفته بودند که اشتون کارتر تلاش نخواهد کرد که نظر بنیامین نتانیاهو را نسبت به توافق اتمی با ایران تغییر دهد.

اشتون کارتر تاکید کرد، توافق هسته ای، محدودیت های مهمی بر ایران اعمال می کند، اما هیچ حد و مرزی برای استراتژی آمریکا و متحدانش در منطقه قائل نشده است. او قرار است پس از اسرائیل، برای گفتگو با ملک سلمان به عربستان سعودی سفر کند.

XS
SM
MD
LG