لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۱

تایید حکم انفصال از خدمت رئیس سازمان سنجش آموزش کشور 


عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش ایران
عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش ایران

رسانه‌های ایران از تایید حکم انفصال از خدمت رئیس سازمان سنجش کشور خبر دادند.


دیوان عدالت طی حکمی «انفصال از خدمت» عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور را به دلیل «عدم اجرای حکم بازگشت موقت به تحصیل تعدادی از داوطلبان شبهه دار کنکور» اعلام کرد.

اختلاف میان سنجش آموزش کشور و دیوان عدالت اداری در طی روزهای گذشته شدت گرفته است.

سازمان سنجش پیش‌تر در پاسخ به این حکم در نامه‌ای به دیوان عدالت اداری شاکیان پرونده را متهم به ارائه «اطلاعات غلط به قاضی» کرده و نوشته بود: «اعلام کرده‌اند دانشجو هستند در حالی که براساس حکم هیات‌های بدوی و تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات آزمون سراسری از دانشگاه اخراج شده‌اند و دیگر دانشجو نیستند.»

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نیز درباره اخبار منتشر شده برخی رسانه‌ها درباره حکم انفصال از خدمت خود اظهار کرد: «متاسفانه چنین حکمی صادر شده است.»

تا لحظه تنظیم این خبر، جزییات بیشتری در مورد این رای، شاکیان و متن حکم صادر شده منتشر نشده است.

روز گذشته یک نماینده مجلس شورای اسلامی از تلاش «چراغ خاموش» دولت برای جدایی سازمان سنجش از وزارت علوم و الحاق آن به نهاد ریاست جمهوری خبر داد و آن را «خطرناک و موجب ایجاد شائبه‌های فساد» در سازمان سنجش دانسته بود.

ذبیح الله اعظمی ساردوئی تاکید کرد که با اجرایی شدن این ایده در عمل نظارت مجلس بر سازمان سنجش سلب می‌‎شود و این «تغییر چارت‌»، بزرگ‌ترین ضربه به پیکره وزارت علوم است.

او گفته بود که با الحاق این مجموعه به نهاد ریاست جمهوری، وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش هرگز پاسخگوی نمایندگان نخواهند بود.

داستان برگزاری کنکور و مافیای شکل گرفته پیرامون آن همواره خبر ساز بوده و در این بین هر ساله ایراداتی نیز به نحوه برگزاری کنکور وارد می‌شود. از تقلب گسترده تا «لو رفتن سوالات» و همچنین کسب سودهای چندین هزار میلیارد تومانی از کسب و کارهای کنکوری از جمله مواردی است که در بین خبرها به چشم می‌خورد.

XS
SM
MD
LG