لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۳

رونمایی اپل از دو نوع آیفون تازه


فیل اشیلر، مدیر بازاریابی کمپانی اپل، در حال سخنرانی در مراسم رونمایی از آیفون تازه ۵. کوپرتینو، کالیفرنیا، ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳
فیل اشیلر، مدیر بازاریابی کمپانی اپل، در حال سخنرانی در مراسم رونمایی از آیفون تازه ۵. کوپرتینو، کالیفرنیا، ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳
اپل، غول فن آوری آمریکا، از دو نوع آیفون جدید رونمایی کرده است.
رونمایی از این دو نوع آیفون روز سه شنبه ۱۰ سپتامبر در محل کمپانی اپل در کوپرتینوی کالیفرنیا انجام شد.
عرضه این دو دستاورد تازه از کوشش شرکت اپل حکایت دارد برای بردن گوی سبقت، یا دست کم بهبود افت فروش گوشی های تلفن همراهش، در رقابت فشرده بازار تلفن های هوشمند.

کمپانی اپل اعلام کرده که یکی از دو مدل تازه آیفون به نام «آیفون ۵ ـ سی» در ۵ رنگ گوناگون به بازار عرضه می شود و خریداران آن می توانند گوشی تلفن دلخواهشان را از میان رنگ های سبز، آبی، زرد، صورتی و سفید، انتخاب کنند.

کمپانی اپل ابراز امیدواری کرده که با عرضه این مدل های تازه تلفن همراه، در عرصه بازار جهانی (در دیگر کشورهای جهان)، چون چین و برخی کشورهای دیگر آسیایی، فروش گوشی هایش رونق بیشتری از آمریکا و اروپا بیابد.

مدل تازه دیگر آیفون اپل، آیفون «۵ ـ اس» است که کمپانی اپل آن را پیشروترین و خوش ظاهرترین گوشی تلفنی خوانده که تاکنون تولید کرده است. سرعت کار این تلفن هوشمند ۴۰ برابر اولین آیفونی که در سال ۲۰۰۷ به بازار عرضه شد، برآورد شده و طول عمر باطری آن - برای صحبت کردن - پس از هر بار شارژ شدن، ۱۰ ساعت تخمین زده می شود.

در حالی که تلفن های هوشمند آندروید ساخت کمپانی گوگل بازار آمریکا را تسخیر کرده اند، کارشناسان فن آوری پیش بینی کرده اند که اپل به دنبال عرضه دو تلفن تازه اش به بازار، بتواند میزان فروش خود را در بازار گوشی تلفن همراه در آمریکا ۱۸ درصد افزایش دهد.
XS
SM
MD
LG