لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۳

شرکت اپل همچنان سود می‌برد؛ موجودی نقد اپل به ۲۵۶ میلیارد دلار رسید


فروشگاه اپل
فروشگاه اپل

درآمد تولیدکننده «آیفون» از فروش کالا و خدمات طی سه ماه اول سال گذشته، رو به افزایش گذاشت. «اپل» ، روند افزایش سود را برای سومین سه ماه متوالی، ادامه می‌دهد، و اعلام کرد که ذخیره نقد آن اینک از ۲۵۰ میلیارد دلار بالاتر رفته. «اپل» می‌تواند سه شرکت اتوموبیل‌سازی آمریکا را نقدا خریداری کند.

درآمد شرکت اپل، تولیدکننده «آیفون» از فروش کالا و خدمات طی سه ماه اول سال گذشته همچنان روند صعودی داشت. «اپل» ، روند افزایش سود را برای سومین سه ماه متوالی، ادامه می‌دهد، و اعلام کرد که ذخیره نقد آن اینک به ۲۵۶ میلیارد دلار رسیده است. «اپل» می‌تواند سه شرکت اتوموبیل‌سازی، یا تمام شرکتهای فیلمسازی و تلویزیونی را یکجا و نقد، خریداری کند.

شرکت «اپل» ، سازنده «آیفون» و کامپیوترهای «مک» روز سه شنبه (دیروز) اعلام کرد که تولید «آیفون» به خاطر کاهشی اندک در تقاضای مصرف‌کنندگان در چین برای آخرین مدل این گوشی هوشمند، طی سه ماه گذشته یک درصد پائین آمده، و به ۵۰ میلیون و ۸۰۰ هزار رسیده است.

با این حال، در آمد « «اپل» » از محل عرضه خدمات، از درآمد شرکتهای عظیمی مثل «استارباکز» و «مکدونالد» بیشتر است.

خریداران «آیفون» در چین و آمریکا در خرید «آیفون ۷» درنگ می‌کنند زیرا در انتظار هستند که «اپل» پائیز امسال به مناسبت دهمین سالگرد تولد «آیفون»، تلفن پیشرفته‌تری به بازار بفرستد.

بیلان سه ماهه «اپل» نشان می‌دهد که ذخیره نقدی شرکت به ۲۵۶ میلیارد دلار افزایش یافته است. برای پرهیز از مالیات آمریکا، بیشتر این پول در بانکهای خارجی نگهداری می‌شود.

ذخیره نقدی «اپل» در حال حاضر از کل ارزش ۲۶ شرکت از ۳۰ شرکت موجود در فهرست «داو جونز» بیشتر است، و حتی اگر ۸۸ میلیارد دلار بدهی «اپل» هم پرداخت شود، بازهم ارزش پول نقد «اپل» دوبرابر کل ارزش شرکت اتوموبیل سازی «جی ام» و «فورد» و «تسلا» خواهد بود و می‌تواند تمام شرکتهای فیلمسازی و رسانه‌ای آمریکا را با پرداخت نقدی خریداری کند.

یک بازی کامپیوتری که «روزنامه وال استریت جورنال» صبح چهارشنبه منتشر کرد، به خوانندگان امکان می‌دهد تصمیم بگیرند با ۲۵۶ میلیارد دلار پول نقد شرکت «اپل» ، کدام مجموعه از شرکتها و کسب وکارها را خریداری کنند.

دهمین سالگرد «آیفون» از این نظر اهمیت دارد که فروش آن کالا از مرز یک میلیارد در دنیا، تجاوز کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG