لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۸

پیشبینی دنیای فناوری: گوشی های آیفون جدید بدون سیم شارژ می شود


با نگاهی به تاریخ تلفن های آیفون می توان دید که شرکت اپل، آیفون های جدید خود را هر بار سبک تر از پیش کرده و تعداد خروجی های آنها را نیز کاهش داده است.

برای مثال، آیفون ۷ که در سپتامبر سال ۲۰۱۶ وارد بازار شد، خروجی برای هدفون ندارد. کسانی که می خواهند با هدفون موسیقی گوش دهند باید از یک رابط که به خروجی شارژر متصل می شود استفاده کنند.

برخی از کارشناسان دنیای تلفن های همراه گمانه زنی کرده اند که شرکت اپل در آیفون آینده خود حتی خروجی شارژر را نیز حذف کرده و آنرا با شارژر بی‌سیم ارائه دهد. در اینصورت، آیفون های جدید دیگر هیچ خروجی نخواهند داشت و استفاده از هر گونه وسایل جانبی به صورت بی‌سیم صورت خواهد گرفت.

وبسایت «کامپیوتر ورلد» می گوید مینگ-چی کوئو، یک کارشناس مالی که به خاطر پیش بینی های دقیقش در محصولات شرکت اپل شهرت پیدا کرده، اوایل ماه جاری پیش بینی کرده است که آیفون های نسل جدید به صورت بی‌سیم شارژ خواهند شد.

پیش بینی کوئو می تواند به واقعیت بپیوندد چراکه شرکت اپل در ماه ژانویه وارد همکاری با شرکتی به نام «کنسرسیوم شارژ بی‌سیم» (Wireless Power Consortium) شد.

این شرکت سال هاست بر روی توسعه شارژرهای بی‌سیم موسوم به «چی» کار کرده است. همکاری شرکت اپل با این شرکت نشانه ای مسیر آینده اپل در تولید محصولات با شارژرهای بی‌سیم است.

رابط های «چی» که همچنین «استاندارد شارژ القایی» نام گرفته اند می توانند قدرت الکتریکی القایی را تا فاصله ۴ سانتی متری و به صورت بی‌سیم منتقل کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG