لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۱

احمدرضا رادان از افزایش ناوگان موتوری «پلیس ضربت» خبر داد 


پلیس ضدشورش جمهوری اسلامی
پلیس ضدشورش جمهوری اسلامی

فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی مدعی شد که «احساس امنیت» در تهران رو به افزایش است و در همین رابطه از اضافه شدن هزار موتورسیکلت به ناوگان پلیس پایتخت خبر داد.

احمدرضا رادان امروز سه شنبه دوازدهم دی ماه در مراسم «ارتقای توان عملیاتی» فرماندهی انتظامی تهران بزرگ که هدف از آن «بهبود وضعیت کمی و کیفی ناوگان تیم‌های واکنش سریع و ضربت پلیس پایتخت» عنوان شده بر «چالاک» بودن و واکنش سریع تاکید کرده است.

بنابر اظهارات رادان یکی از مسیرهای چابکی، داشتن موتورسیکلت‌هایی است که بتواند واحدها را با سرعت بیشتر به هدف و مقصد نزدیک کند.

منتقدان بر این باورند استفاده پلیس از تجهیزات روز و «چابک‌سازی برای واکنش سریع» تنها برای مقابله با اعتراضات مردمی است، وگرنه گزارش‌های سرقت و زورگیری در کلان‌شهرها، بخصوص تهران، روایت متفاوتی از «واکنش سریع» پلیس ارائه می‌دهد.

در اعتراضات سال گذشته و همچنین آبان ۹۸ نیروهای سرکوب در ایران از تجهیزات ضد شورش شهری مدرن از جمله انواع خودروهای زرهی و آبپاش استفاده کردند.

با شدت گرفتن بحران اقتصادی در ایران و بالا رفتن احتمال اعتراضات اجتماعی، دستگاه‌های نظامی و امنیتی به دنبال به‌روزرسانی تجهیزات خود هستند.

در لایحه بودجه ۱۴۰۳ نیز دولت مکلف شده است تا به منظور تقویت بنیه دفاعی کشور ۱۳۴ هزار میلیارد تومان به ستاد کل نیروهای مسلح اختصاص دهد.

برای اطمینان از عدم تاثیر پذیری بودجه نیروهای مسلح از کسری بودجه کشور، دولت مکلف شده است در صورت ناتوانی در پرداخت، امکان فروش نفت و استفاده از درآمدهای آن را برای نیروهای مسلح فراهم کند.

XS
SM
MD
LG