لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۳

واکنش آنجلینا جولی به فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ در منع ورود پناهجویان


آنجلینا جولی بازیگر معروف سینمای هالیوود در مقاله ای به فرمان اجرایی دونالد ترامپ مبنی بر تعلیق اجازه ورود پناهجویان و صدور ویزا برای هفت کشور اغلب مسلمان‌نشین واکنش نشان داده است.

بنا به گزارش مجله «پیپل»، خانم جولی در مقاله ای که نیویورک تایمز آنرا منتشر کرده، گفت پاسخ آمریکا به بحران پناهجویان باید بر اساس واقعیت باشد و نه ترس.

جولی در مقاله خود نوشته است «پناهجویان، مردان، زنان، و کودکانی هستند که در مخمصه جنگ یا سرکوب گیر افتاده اند.» انجلیا جولی افزود این پناهجویان نه تنها تروریست نیستند، بلکه اغلب قربانی تروریسم هستند.»

آنجلینا جولی یک فعال مدنی و همچنین فرستاده ویژه کمیسیون عالی سازمان ملل برای کودکان است. او از سال ۲۰۰۱ برای سازمان ملل کار کرده و بیش از ۵۰ مأموریت این سازمان را به انجام رسانده است.

خانم جولی با اشاره به اینکه از تعلق به کشوری که همواره حامی پناهجویان بوده افتخار می کند، گفت «آمریکایی ها خون خود را فدای این ایده کرده اند که حقوق بشر فراسوی فرهنگ، موقعیت، نژاد، و مذهب می رود.»

او با اشاره به سابقه خوب آمریکا در پذیرش پناهجویان، گفت تصمیم اخیر مبنی بر تعلیق پذیرش پناهجویان و منع موقت صدور ویزا برای شهروندان هفت کشور مسلمان‌نشین، دنیا را شوکه کرده است.

دونالد ترامپ در روز جمعه ۸ بهمن در فرمانی اعلام کرد به طور موقت صدور هرگونه ویزا برای شهروندان هفت کشور ایران، سوریه، عراق، لیبی، یمن، سودان و سومالی به مدت ۹۰ روز تعلیق شده است.

مقام های دولت ترامپ می گویند این محدودیت موقتی است و بعد از تصویب قوانینی برای بررسی بیشتر افرادی که از این کشور وارد آمریکا می شوند، این محدودیت موقت برداشته می شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG