لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۰

واکنش موزه هولوکاست آمریکا به فرمان اجرایی ترامپ: از پناهجویان مستحق دفاع شود


موزه یادبود هولوکاست در واشنگتن دی‌سی
موزه یادبود هولوکاست در واشنگتن دی‌سی

به دنبال اعتراض ها به فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ در منع موقت پذیرش پناهجویان به آمریکا، موزه یابود هولوکاست آمریکا بیانیه ای درباره اهمیت حفاظت از پناهجویان سراسر دنیا منتشر کرده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: با توجه آنچه موزه هولوکاست آمریکا در بیانیه نوامبر سال ۲۰۱۵ درباره بحران پناهجویان سوری منتشر کرده، این موزه از نزدیک با عواقب میلیون ها یهودی که نتوانستند از آلمان نازی بگریزند، آشناست. موزه هولوکاست به بحران پناهجویان در سراسر دنیا و حل این بحران بسیار اهمیت می دهد. در دهه های ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ میلادی، ایالات متحده و کشورهای دیگر به خاطر یهودی ستیزی، بیگانه پرستی، شرایط اقتصادی وخیم، و ترس از امنیت ملی، از پذیرش پناهجویان یهودی فراری از آلمان نازی خودداری کردند.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: از دیدگاه ما، پناهجویان مشروعی وجود دارند که می خواهند از رژیم اسد که در حال ترویج جنایت علیه بشریت است فرار کنند، پناهجویانی که می خواهند از نسل کشی ایزدی ها، مسیحیان، و دیگر اقلیت های مذهبی از سوی داعش فرار کنند. سیاست های آمریکا باید حین توجه استحکام امنیت ملی، از پناهجویان مستحق، از هر ملیت یا مذهبی که باشند، دفاع کند.

در این بیانیه آمده، موزه یابود هولوکاست آمریکا که به یاد و خاطره قربانیان هولوکاست اختصاص یافته، از رهبران و شهروندان سراسر دنیا دعوت می کند تا با تنفر مقابله کنند، در مقابل نسل کشی بیاستند، و شرف انسانی را ترویج دهند. برنامه های آموزشی و تأثیرات جهانی موزه هولوکاست نیز بواسطه کمک های افراد خیراندیش و بخشنده امکان پذیر شده است.

موزه یادبود هولوکاست آمریکا که در واشنگتن دی‌سی، پایتخت آمریکا، واقع شده، در سال ۱۹۹۳ تأسیس و درهای آن به روی عموم باز شد.

این موزه برای ثبت، مطالعه، و تعبیر واقعه هولوکاست که در آن حدود شش میلیون یهودی تحت حکومت آدولف هیتلر جان خود را از دست دادند، وقف شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG