لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۲

«اندرو پازدر» از نامزدی برای وزارت کار آمریکا کناره گیری کرد


اندرو پازدر روز چهارشنبه از نامزدی برای وزارت کار کابینه دونالد ترامپ انصراف داد.

اقدام آقای پازدر بعد از آن روی داد که بسیاری از سناتورهای جمهوریخواه درباره تایید صلاحیت او در سنا ابراز تردید کرده بودند. به نوشته روزنامه نیویورک تایمز کناره گیری آقای پازدر موجب اعلام پیروزی از سوی دموکرات ها شده است.

نیویورک تایمز به نقل از سناتور برنی سندرز نوشت: «واقعیت این است که با درنظرگرفتن روابط او با کارمندان در شرکت هایی که اداره می کند، او گزینه مناسبی برای اداره یک وزارتخانه که مسئول حمایت از حقوق کارگران است، به شمار نمی رود.»

اندرو پازدر مدیر اجرایی یک رستوران زنجیره ای فست فود و مالک دو رستوران فست فود دیگر است و نامزدی اش برای وزارت کار، هدف حمله شدید گروه های لیبرال و دموکرات قرار گرفت.

منتقدان به بدرفتاری او با کارگران، مخالفت با افزایش حداقل دستمزد و حمایت او از جایگزین کردن کارگران با دستگاه های خودکار معترض اند. برخی اتهامات خانوادگی نیز به او مطرح شده از جمله بدرفتاری او با همسر سابقش در دهه ۸۰ میلادی.

شدت اعتراضات به آقای پازدر موجب شد تا چند سیاستمدار جمهوریخواه حمایت خود از او را قبل از برگزاری جلسه تعیین صلاحیت وی در روز پنجشنبه، پس بگیرند.

جلسه تعیین صلاحیت آقای پازدر پیشتر چندین بار به تعویق افتاد چرا که او برای خروج از فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاریهایش، احتیاج به زمان داشت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG