لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۹

انفجار و تیراندازی در دانشگاه آمریکایی در کابل: یک کشته، ۲۵ زخمی


یک حساب توئیتری این عکس را از مجروحان به بیمارستان منتقل شده، منتشر کرده است.
یک حساب توئیتری این عکس را از مجروحان به بیمارستان منتقل شده، منتشر کرده است.

دانشگاه آمریکایی کابل تحت حمله افراد مسلح قرار گرفت که دست کم یک نفر کشته و ۱۴ نفر زخمی شده اند.

به گفته شاهدان عینی، روز چهارشنبه ۳ شهریور ماه، افراد مسلحی به دانشگاه آمریکایی کابل حمله کرده اند. به نقل از پلیس و بیمارستان های اطراف، در این حمله که توسط چندین فرد مسلح صورت گرفته، یک نفر کشته و ۲۵ نفر مجروح شده اند.

نیروهای ویژه افغانستان در دانشگاه آمریکایی کابل
نیروهای ویژه افغانستان در دانشگاه آمریکایی کابل

احمد مختار خبرنگار سی بی اس نیوز از افغانستان گزارش داد که چندین استاد دانشگاه این دانشگاه به همراه چند صد دانشجو در داخل ساختمان آن قرار دارند و به نظر می رسد بسیاری نیز از خروجی های اضطراری فرار کرده اند.

به گفته شاهدان عینی، در ابتدا صدای تیراندازی در اطراف دانشگاه به گوش رسید و پس از آن صدای یک انفجار آمد. آنها می گویند به نظر می رسد که حمله کنندگان ورودی دانشگاه را منفجر کردند تا بتوانند وارد ساختمان های آن شوند.

مسعود حسینی عکاس آسوشیتدپرس و برنده جایزه پولیتزر، در توئیتی گفته است که در داخل دانشگاه به دام افتاده است.

وزارت خارجه آمریکا پس از دریافت خبر حمله توسط سفارت آمریکا در افغانستان، در توئیتی به شهروندان آمریکا هشدار داد از سفر به افغانستان خودداری کنند. وزارت خارجه همچنین از شهروندان آمریکایی در داخل افغانستان خواست تا برنامه امنیتی خود را مرور کرده و در جریان آخرین خبرها بمانند.

همچنین یکی از دانشجویانی که داخل دانشگاه گیر کرده گفت: "چندین دانشجو کشته و زخمی شده اند. بسیاری از دانشجویان و استادان نیز داخل دانشگاه گیر کرده اند. عده ای توانستند فرار کنند ولی ما گیر افتاده ایم. لطفا به ما کمک کنید."

XS
SM
MD
LG