لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۵

نرخ مرگ ناشی از سرطان در آمریکا در دو دهه اخیر ۲۵ درصد کاهش یافت


در حالیکه سرطان همچنان دومین علت مرگ و میر در آمریکا محسوب می شود، بنا به تحقیقات اخیر نرخ مرگ ناشی از سرطان در آمریکا طی دو دهه اخیر کاهش چشمگیری داشته است.

بنا به گزارشی که اخیرا از سوی «مرکز سرطان آمریکا» منتشر شده، نرخ مرگ ناشی از سرطان، در مردان و زنان، از سال ۱۹۹۱ تا سال ۲۰۱۴، ۲۵ درصد کاهش یافته است.

بنا به گزارش منتشر شده در مجله آنلاین ZEM Science، دکتر اوتیس براولی، پزشک ارشد مرکز سرطان آمریکا، درباره موفقیت روش ها و تحقیقات پزشکی که منجر به کاهش این نرخ شده است گفت «برای ادامه این روند موفقیت آمیز نیاز به تحقیقات بنیادی بیشتر داریم تا بتوانیم روش های تشخیص به هنگام و درمان را بهبود بخشیم.»

مرکز سرطان آمریکا پیش بینی می کند که در سال ۲۰۱۷، بیماری سرطان در حدود یک میلیون و هفتصد هزار نفر تشخیص داده شود که حدود ششصد هزار نفر از آنها جان خود را از دست خواهند داد.

با اینکه این نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان بسیار بالا است، اما به گفته کارشناسان نرخ تشخیص بیماری سرطان طی دهه اخیر سالانه دو درصد کاهش یافته است، و در همین دوره زمانی نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان نیز سالانه ۱.۵ درصد کاهش یافته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG