لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۲

وزارت ارشاد رئیسی هم منتقد رئیس فدراسیون کشتی شد؛ از ادعای نماز اول وقت تا اخراج خبرنگار


علیرضا دبیر
علیرضا دبیر

در ادامه رفتارهای جنجالی و حاشیه‌ساز علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی، ویدیویی از او منتشر شد که نشان می‌دهد او یک خبرنگار منتقد را از جلسه مجمع کشتی استان مازندران بیرون می‌اندازد.

این رفتار رئیس فدراسیون کشتی با یک خبرنگار با واکنش اهالی رسانه روبرو شد. از جمله ایمان شمسایی، مدیر کل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد در اینستاگرام خود نوشت: «سیلی عضو شورای شهر و دستان رئیس فدراسیون به نشانه‌ اخراج خبرنگار اگر چه خطا و نشان از تفرعن حاکم بر بخشی از بدنه مدیران است اما بیش از همه ضعف نظام صنفی رسانه را نمایان می‌کند. اینکه به راحتی روابط عمومی‌ها بیانیه می‌دهند که وی خبرنگار نیست یا خبرنگار تخصصی نیست و یا فلان حرف مربوط یا نامربوط را زد، ادعایی است که ساز و کار قانونی برای رد و اثبات آن وجود ندارد.»

او اضافه کرد: «رفتار دبیر وقتی بیشتر زیر سوال می‌رود که از مرام پهلوانی و نماز اول وقت دم می‌زند اما صدایش را پشت بلندگو بلندتر کرده و حراست را صدا بزند. افکار عمومی درباره این رفتارها قضاوت خواهد کرد، اما ضعف نظام حرفه‌ای ما هم باید چاره شود.»


اما فدراسیون کشتی در بیانیه‌ای درمورد اتفاق رخ داده در مجمع هیئت کشتی مازندران نوشت: «کاری که آن خبرنگار کرد، در شأن اعضای حاضر در مجمع نبود و در مورد اخراج خبرنگار از جلسه، رئیس فدراسیون از اختیارات قانونی خود استفاده کرده است.»

روابط عمومی فدراسیون کشتی در بیانیه خود افزود: «صحبت‌های رئیس فدراسیون، مورد تأیید جمع کشتی‌گیران حاضر در جلسه بود اما خبرنگاری که در حوزه‌ ورزشی نیز فعالیت ندارد، به یک‌باره درباره صحبت‌های رئیس فدراسیون جمله‌ای خارج از عرف بیان داشته و در ادامه نیز دلیل این کار خود را با یک جمله‌ی غیر‌محترمانه تکمیل کرده که که همین موضوع باعث شد تا آقای دبیر از اختیارات قانونی خود استفاده کرده و مانع از ادامه حضور آن فرد در مجمع شود.»

چندی پیش هم نماز خواندن علیرضا دبیر در یک جلسه رسمی خبرساز شد. رئیس فدراسیون کشتی در پاسخ به انتقادها از این مدل نماز خواندن گفت که نمازش مستحبی بوده و چون به معاندان نظام حمله کرده بوده آنها هم با پخش فیلم نمازخواندنش از او انتقام گرفته‌اند.

XS
SM
MD
LG