لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۱

دیزنی یک سفیدپوست چشم آبی را بعنوان یک پرنس به علاءالدین افزود؛ انتقادات در توئیتر


قرار است «بیلی مگنوسن» نقش یک پرنس را در علاءالدین بازی کند.
قرار است «بیلی مگنوسن» نقش یک پرنس را در علاءالدین بازی کند.

به روز شده - در حالیکه دیزنی همچنان سرگرم انتخاب بازیگر برای فیلم علاءالدین هستند، انتخاب یک بازیگر سفیدپوست و چشم آبی به عنوان یک کاراکتر جدید در این فیلم با واکنش تند کاربران در فضای مجازی روبرو شده است.

قرار است «بیلی مگنوسن» نقش یک پرنس را بازی کند. برخی منتقدان می گویند مشکل اینجاست که بیلی مگنوسن یک هنرپیشه بور با چشمان روشن است در حالی که کل داستان علاءالدین در هند و خاورمیانه روی می دهد که مردمانی سبزه هستند.

در پی اعلام این خبر از سوی شرکت دیزنی سیلی از کاربران در توئیتر مخالفت خود را با این تصمیم ابراز کرده اند.

این کاربر توئیتر می نویسد «اگر دیزنی بازسازی علاءالدین را خراب کند هرگز دیزنی را نمی بخشم
یک کاربر سفید پوست می نویسد «انتخاب هنرپیشه سفید پوست در علاءالدین من را از اینکه خود سفیدپوست هستم ناراحت می کند. در دنیای علاءالدین هیچ فرد سفیدپوستی نیست. ما مجبور نیستیم همه جا باشیم.»
و این کاربر با استفاده از تصویر چهره های داستان در حال تعجب می نویسد «چرا دیزنی از یک سفید پوست برای نقش علاءالدین استفاده می کند؟ این یک فاجعه است»

دیزنی پیشتر برای شایعات در مورد انتخاب «تام هاردی» بازیگر سفیدپوست در نقش «جعفر» در علاءالدین نیز مورد انتقاد قرار گرفته بود. البته این تصمیم هرگز از سوی دیزنی تائید نشد.

قرار است فیلم علاءالدین، که نسخه انیمیشن آن ۱۹۹۲ ساخته شد، در سال ۲۰۱۹ به سینماها بیاید.

در سالهای اخیر هالیوود مورد انتقاد بودکه نقش های جدی به بازیکنان رنگین پوست نمی دهد. به همین دلیل تغییراتی در سطح مدیریت آکادمی اسکار صورت گرفته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG