لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۳

شرکت دیزنی برای پیدا کردن بازیگر نقش علاالدین به مشکل خورد


در چند سال اخیر شاهد بازسازی فیلم‌های انیمیشن کلاسیک دیزنی بوده ایم. پسر جنگل، سیندرلا، و زیبای خفته از جمله این فیلمها بودند و جدیدترین آنها هم «دیو و دلبر» است که چند ماه پیش به سینماها آمد. با این حال، چندی پیش اعلام شد که شرکت دیزنی قرار است فیلم علاالدین را هم بسازد. اما گویا فیلمساز آن، «گای ریچی» در این پروژه به مشکل برخورده است.

گای ریچی و استودیوی دیزنی در ماه مارس سال جاری یک جستجوی جهانی برای بازیگران فیلم علاالدین را آغاز کردند. فیلم جدید موزیکالی است بر اساس فیلم انیمیشن سال ۱۹۹۲. هدف پسر جوانی است بیست و چند ساله که با کمک غول چراغ جادو از یک ولگرد تبدیل به یک پرنس خوش تیپ می شود تا دل پرنسس را ببرد.

دست اندرکاران فیلم از لندن تا مصر و ابوضبی و هند را به دنبال هنرپیشه ای که بتواند این نقش را ایفا کند، گشته اند. حدود دو هزار بازیگر تا کنون برای بازی در نقش علاالدین امتحان داده اند.

شرکت دیزنی در جستجوی مردی است که از خاورمیانه یا هند باشد. اما هنوز بازیگر مورد نظر را نیافته است. قرار بود فیلمبرداری از همین ماه شروع شود اما به دلیل نبود هنرپیشه پروژه به تعویق افتاده است.

پیشتر دیزنی «دِو پاتل» ۲۷ ساله (بازیگر فیلم لیون و میلیونر زاغه‌نشین) و یا «ریز احمد» ۳۴ ساله (بازیگر سریال شب حادثه) را برای این نقش در نظر گرفته بود. اما به نظر می رسد که هنرپیشه نهایی چهره ای نوپا باشد.

دو هنرپیشه زن، نایومی اسکات و تارا سوتاریا، برای بازی در نقش پرنسس «جاسمین» در نظر گرفته شده اند اما دیزنی می گوید اول باید بازیگر نقش علاالدین مشخص شود تا ببینند کدام بازیگر زن به او میاید.

بنابراین گویا با اینکه چالش ها بر سر داستان علاالدین است، فیلم به سرنوشت سیندرلا دچار شده است: چه کسی پایش در کفش علاالدین جا خواهد شد؟

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG