لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۱

بازیگر نقش «جعفر» در اقتباس سینمایی «علاء الدین» انتخاب شد


جعفر در انیمیشن علاء الدین
جعفر در انیمیشن علاء الدین

شرکت دیزنی در حال انتخاب بازیگر برای اقتباس سینمایی علاء الدین به کارگردانی «گای ریچی» است. در تازه ترین خبر درباره این فیلم، بازیگر نقش جعفر، وزیر بدذات پادشاه در نسخه سینمایی علاءالدین معرفی شد.

«مروان کنزاری» هنرپیشه تونسی تبار اهل هلند این نقش را بر عهده خواهد داشت.

از تازه ترین نقش های کنزاری می توان به بازی او در فیلم «وعده» به کارگردانی «تری جورج» اشاره کرد که در آن شهره آغداشلو، بازیگر سرشناس ایرانی نیز بازی کرده است.

انتخاب کنزاری برای نقش جعفر در شبکه های اجتماعی سر و صدای زیادی کرد و بسیاری، بر تیپ و اندام جذاب او تمرکز کرده اند. برخی به شوخی می گویند اگر «یاسمین»، «جعفر» را ببیند دیگر توجهی به علاء الدین نخواهد کرد.

«جعفر»، که در طول داستان نقابی خنثی بر چهره می زند، ذاتی خبیث دارد و حیله گر است.

با این حال، شوخ طبعی اش از او شخصیتی جذاب و منحصر بفرد ساخته است که در کمتر شخصیت خبیثی در دیزنی دیده می شود.

هنوز تعدادی از بازیگران علاء الدین از جمله یاگو، طوطی زیرک مشخص نیستند.

پیش از کنزاری، منا مسعود و نئومی اسکات به عنوان بازیگران نقش های علاء الدین و یاسمین انتخاب شده بودند و نقش غول چراغ جادو را نیز به ویل اسمیت داده اند.

نسیم پدراد، بازیگر و کمدین ایرانی تبار که در فصل های مجموعه پرطرفدار Saturday Night Live به شهرت رسید نیز قرار است نقش مارا، دوست صمیمی یاسمین را بازی کند.

در کارتون علاء الدین محصول سال ۱۹۹۲، تنها دوست یاسمین یک ببر بود اما در فیلم به خاطر پیچیدگی جلوه های ویژه نقش این رفیق نزدیک را به یک انسان سپرده اند.

«علاءالدین و چراغ جادو» یکی از افسانه های مشهور مجموعه هزار و یک شب است و قصه پسر جوانی است که آرزوهایش به دست غول حبس شده در یک چراغ نفتی قدیمی برآورده می شود.

زمانی که انیمیشن کارتونی علاء الدین در سال ۱۹۹۲ روی پرده سینما رفت، پردرآمدترین فیلم سال شد.علاءالدین، جایزه اسکار بهترین موسیقی متن و ترانه را برای قطعه «یک دنیای کاملا تازه» نیز دریافت کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG