لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۷

عذرخواهی القاعده یمن به خاطر حمله به بیمارستان


به دنبال انتقادات عمومی درباره حمله به بیمارستان وزارت دفاع یمن در روز پنجم دسامبر، قاسم الریمی، رهبر القاعده یمن به خاطر انتخاب چنین هدفی برای حمله عذرخواهی کرد و وعده داد که به خانواده قربانیان حمله غرامت پرداخت خواهد کرد. حمله فوق بیش از ۵۰ کشته برجای گذاشت.

فرمانده ارشد شاخه یمن القاعده در یک ویدئوی اینترنتی گفت که شبه نظامیان مهاجم به بیمارستان وزارت دفاع آن کشور از دستورات سرپیچی کردند.

تلویزیون دولتی یمن اخیرا ویدئویی را منتشر ساخت که یک مهاجم القاعده را نشان می دهد که به سوی غیرنظامیان بیمارستان وزارت دفاع نارنجک پرتاب می کند. این تصاویر احساسات عموم را برانگیخته و محکومیت شدیدالحن القاعده از سوی مردم را به دنبال آورده است.

الریم، در تلاش برای جلب حمایت مردم گفت خانواده قربانیان دیه دریافت خواهند کرد. او گفت هدف آن حمله «اتاق عملیات» بود که برای حملات هواپیماهای بی سرنشین آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد.

آمریکا در سال های گذشته با همکاری ارتش یمن، رشته حملاتی را با استفاده از هواپیماهای بی سرنشین علیه مواضع القاعده در این کشور ترتیب داده است. رسانه های یمن همواره این حملات را که غیرنظامیان را نیز به کشتن می دهد مورد انتقاد قرار داده اند.

حکیم المسماری، سردبیر روزنامه یمن پست به صدای آمریکا گفت که حمله اخیر القاعده لطمه بزرگی به وجهه این گروه درمیان مردم عادی یمن زد که درباره اهداف این گروه تردید داشتند.

دکتر علی محمد عثمان که در بیمارستان محل حمله کار می کند به تلویزیون یمن گفت که مهاجمان «خشن و بی رحم» بودند و به «همه و همه حمله کردند.» او می گوید چنین افرادی نمی توانند ادعا کنند که به نام اسلام می جنگند.
XS
SM
MD
LG