لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۵

القاعده مسوولیت حمله به وزارت دفاع یمن را پذیرفت


گروه القاعده در شبه جزیره عربستان، مسوولیت حمله روز پنجشنبه به یک بیمارستان نظامی یمن در نزدیکی وزارت دفاع را که به کشته شدن ۵۲ نفر منجر شد، بر عهده گرفت.

این گروه روز جمعه با انتشار بیانیه ای در توییتر، دلیل حمله به مجموعه وزارت دفاع یمن را «حضور کارشناسان آمریکایی و وجود اتاق های کنترل هواپیماهای بدون سرنشین» اعلام کرد.

حملات روز پنجشنبه در دو مرحله صورت گرفت. ابتدا یک خودروی بمبگذاری شده منفجر شد و سپس مردان مسلح به مجموعه حمله کردند.

مسوولان می گویند خودروی بمبگذاری شده به یک بخش مجموعه وزارت دفاع یمن برخورد کرد و همزمان مردان مسلح پیاده، به بخش دیگری از مجموعه با مسلسل تیراندازی کردند.

این مرگبار ترین حمله شبه نظامیان در بیش از یک سال گذشته بوده است. در میان قربانیان، علاوه بر نظامیان افراد غیر نظامی و نیروهای پزشکی بیمارستان نیز حضور داشتند.

یک خبرگزاری یمن گزارش داد دو پزشک از آلمان، دو پزشک از ویتنام و یک پزشک از یمن در این حملات کشته شدند. دو پرستار زن از فیلیپین و یک پرستار هندی نیز کشته شد.

عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن بعدا از مجموعه وزارت دفاع دیدن و با مسوولان ارشد نظامی گفتگو کرد. او دستور داد تحقیقی درباره حمله صورت بگیرد.

در واشنگتن، سخنگوی شورای امنیت ملی اعلام کرد ایالات متحده حمله در یمن را محکوم می کند. سخنگو به خانواده قربانیان نیز تسلیت گفت.

XS
SM
MD
LG