لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۲

اجساد و قطعات بیشتری از پرواز ایرآسیا جمع آوری شد


جستجوگران روز جمعه اجساد و قطعات بیشتری از پرواز ایرآسیا را جمع آوری کردند. مقامات اندونزی روز جمعه گفتند تاکنون ۱۶ جسد در مجموع بدست آمده است. یکی از اجساد، جسد یک خدمه زن هواپیما است که در یونیفرم خود بود.

یک تیم مجهز چند ملیتی از متخصصان، روز جمعه در منطقه ای که گمان می رود هواپیمای مسافربری ایرآسیا در آن سقوط کرده است، اقدام به جستجو برای یافتن جعبه سیاه هواپیما می کنند.

هوای بد روز پنجشنبه بار دیگر مانع جستجوها شد و غواصان نتوانستند به دنبال لاشه هواپیمای ایرباس A۳۲۰-۲۰۰ باشند. هواپیمای ایرآسیا که از سورابایا در اندونزی به سنگاپور می رفت، روز یکشنبه با ۱۶۲ سرنشین سقوط کرد.

آژانس تحقیقات سقوط بی.ایی.ای فرانسه اواخر روز پنجشنبه اعلام کرد یک کشتی با دو هیدروفون، و یا دستگاه های تشخیص صوت در زیر دریا، قرار است تا اوایل روز جمعه وارد منطقه شود. در این کشتی متخصصان فرانسوی، سنگاپوری و اندونزیایی حضور دارند.

جستجوها برای یافتن لاشه هواپیما و قربانیان پرواز QZ۸۵۰۱ به رهبری اندونزی، در شمال دریای جاوه، نزدیک تنگه کاریماتا متمرکز شده است. چندین جسد و قطعاتی از هواپیما در آنجا پیدا شده است.

مقامات گفتند گزارش های قبلی در مورد اینکه تصاویر سونار لاشه هواپیما را در آب نشان می دهد، تایید نشد. مسوولان پیشتر گفته بودند که ممکن است پیدا کردن جعبه های سیاه هواپیما تا یک هفته زمان ببرد.

بازرسان امیدوارند این جعبه ها بتواند روشن کند که چه اتفاقاتی منجر به سقوط هواپیما شد. تیم فرانسوی بی.ایی.ای در تمامی صحنه های سقوط هواپیماهای ایرباس حاضر می شود.

ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا روز جمعه گفت دومین کشتی این نیرو به منطقه فرستاده شده است. پیشتر کشتی سمپسون را آمریکا برای کمک به جستجوها به منطقه فرستاده بود. کشتی دوم، فورت ورث، ماموریت پیوستن به جستجوها را ندارد اما در حالت آماده باش خواهد بود تا اگر مقامات اندونزی درخواست کردند، به جستجوها بپیوندد. کشتی نیروی دریایی آمریکا، سمپسون، دو جسد را روز پنجشنبه پیدا کرد.

XS
SM
MD
LG